Rezultate te kerkimit per termin: +Austris

Total: 1192
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.484Z

Kancelari i Austrisë viziton Kosoven

Kancelari i Austrisë, Werner Faymann nesër do të qëndrojë në Kosovë dhe më pas në Sllovenë. Në Prishtinë ai do të takohet vetëm me presidenten e vendit, Atifete Jahjaga. AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Kanc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.820Z

Edi Rama takon presidentin e Austrisë

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministrin Arben Ahmetaj ndodhen në Vjenë për një vizitë zyrtare njëditore, ku janë takuar me presidentin e Austrisë, Heinz Fischer. Siç njofton Departamenti i Komunikimit në kryeministri, gjatë kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.216Z

Jahjaga priti ambasadorin e ri të Austrisë, Gernot Pfandler

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadorin e ri të Republikës së Austrisë në Kosovë, Gernot Pfandler, i cili i dorëzoi letrat kredenciale. Presidentja Jahjaga i vlerësoi lart marrëdhëniet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.959Z

Presidenti Nishani pret kryetaren e parlamentit të Austrisë

TIRANE- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, priti sot në një takim Kryetaren e Parlamentit të Austrisë, Barbara Pramer dhe delegacionin parlamentar që e shoqëron në kuadër të vizitës zyrtare në vendin tonë. Në takim ishin t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.407Z

Presidentja Jahjaga priti nënkryetarin e Kuvendit të Austrisë, Karheinz Kopf

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim nënkryetarin e Kuvendit të Republikës së Austrisë, zotëri Karheinz Kopf, i cili po qëndron në Kosovë me një grup të afaristëve nga Austria, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.199Z

"Mjekra" e Austrisë fiton Eurovizionin

Edicioni i 59-të të festivalit të Eurovizionit i cili po mbahet në Kopenhagë të Danimarkës e fiton shteti i Austrisë. "Zonja me mjekër", Conchita Wurst ka arritur të fitojë vendin e parë, ndërsa të dytin Holanda, të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.927Z

Hoxhaj vlerëson përkrahjen e Austrisë për Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Johann Brieger. "Ministri Hoxhaj e ka njoftuar ambasadorin Brieger për progresin e përgjithshëm në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama