Rezultate te kerkimit per termin: +Austris

Meta: total 1000 / total_found 4429 / time 0.002 / keyword[0] austris / docs[0] 4429 / hits[0] 6283 /
Rinas/ Në avionin ku u grabitën miliona euro ishte edhe ish-kryeprokurori
  • 2019-04-10

Rinas/ Në avionin ku u grabitën miliona euro ishte edhe ish-kryeprokurori

Në avionin e pasagjerëve që do të nisej drejt Vjenës në orën 15:05, ku u grabitën miliona euro ka qenë edhe ish-kryeprokurori Adriatik Llalla. Lajmin e bëri të ditur në studion e Dritare në News 24, gazetarja Klodiana Lala, e cila tha se në Llalla do të udhëtonte drejt Austrisë. Ng

No Pic available
  • 2019-04-02

Heqja e targave CD për konsujt, ish-ministri i PS thumbon Cakajn

Konsujt e Nderit të Shqipërisë nuk do të gëzojnë më lëvizjen e lirë me targat CD në automjetet e tyre, si pasojë e një vendimi të bërë publik dje nga ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj. Ai argumentoi se gjithçka bëhet në kuadër të reformimit të diplomacisë shqiptare, p

Ish-Presidenti tregon arsyet pse i biri hoqi dorë nga shtetësia!
  • 2019-03-26

Ish-Presidenti tregon arsyet pse i biri hoqi dorë nga shtetësia!

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka sqaruar vendimin e të birit për të lënë nënshtetësinë shqiptare. Sipas ish-kreut të shtetit, djali i tij jeton prej rreth 10 vitesh në Austri dhe si student i Mjekësisë, i është ofruar statusi i asistent/pedagogut. Nishan shpjegon se shteti i Austrisë

Përrallë nga e kaluara në Festivalin e Filmit
  • 2019-03-13

Përrallë nga e kaluara në Festivalin e Filmit

CROSSING EUROPE në Austri Festivali i Filmit Crossing Europe në Linz të Austrisë, që hap siparin nga data 25-30 prill, do t’i kushtojë vëmendje dhe kinematografisë shqiptare. Regjisorja Iris Elezi njëkohësisht dhe drejtoreshë e arkivit të filmit, ka bërë një përzgjedhje të fil

No Pic available
  • 2019-02-24

Shuhen dyshimet, Fatmir Mediu djeg mandatin sapo kthehet nga Vjena

Emri i tij çuditërisht ishte në listën me 4 deputetë nga Partia Demokratike, që nuk e dorëzuan mandatin e deputetit. Në media u përfol shumë mungesa e kreut të republikanëve Fatmir Mediu në protestën e 21 shkurtit përballë Parlamentit, përkrah Lulzim Bashës të cilit i ka premtuar

Grabitja spektakolare e Rinasit, një skemë e përgatitur prej muajsh
  • 2019-02-20

Grabitja spektakolare e Rinasit, një skemë e përgatitur prej muajsh

Teksa grabitja te ish-stacioni i trenit po harrohej, vjen një tjetër goditje edhe më spektakolare. Në datën 3 Dhjetor të vitit 2015, specialist i thesarit në Bankën Credins, njofton eprorët se paratë e grumbulluara kishin arritur limitin e zakonshëm dhe u vendos eksportimi i një sasie dr

Si iu grabitën në 4 thasë me miliona euro të bankës
  • 2019-02-20

Si iu grabitën në 4 thasë me miliona euro të bankës

Ishte ora 10:46, e datës 13 Shkurt 2015 kur në postën elektronike të kompanisë së sigurisë Euro Gjici mbërrin një email i koduar nga përfaqësuesja e Union Bank për transportimin e një shume parash drejt Rinasit. Destinacioni i parave, ishte një bankë në Vjenë të Austrisë. Janë pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama