Rezultate te kerkimit per termin: +Austrise

Total: 705
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.459Z

Pritje per diten Kombetare te Austrise

Ne Diten kombetare te Austrise ambasada e ketij shteti ne Shqiperi organizoi nje pritje ku moren pjese mes te tjeresh politikane shqiptare pjesetare te trupit diplomatik e klerit si dhe artiste e biznesmene vendas qe bashkepunojne me ata austriake. Fjalen e hapjes shkelqesia e tij Fl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.306Z

Pushtetaret lokale bojkotojne festen e Austrise

Shkoder Evenimenti shte bere tradite tashme qe per te nderuar Festen Kombetare te Austrise Konsulli i Nderit i ketij shteti ne qytetin e Shkodres te organizoje aktivitet me pjesemarrje te gjere te perfaqesuesve te jetes publike politike kulturore dhe pushtetit lokal etj. Duhet theksuar qe ne fillim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.142Z

Ambasadori i Austrise Reforme ne drejtesi

brbrShqiperise i duhet te luftoje qe te kete administrate te depolitizuar Kete apel e ka bere ambasadori i Austrise ne vendin tone Thomas Schnoell tha se Shqiperia ka nevoje per te pasur nje administrate te politizuar dhe ky eshte njeri nga kushtet kryesore qe vendi te avancoje drejt anetaresimit ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.621Z

Gjermania kritikon vendimin e Austrise

0 brbr SSSAbrASS brbrAutoritetet austriake po zbatojne te ashtuquajturin sistem te ri te menaxhimit te kufirit duke reduktuar ne nje pikat e kalimit per te ndaluar fluksin e emigrantevebrbr brbrUshtaret austriake jane zhvendosur ne Spelfeld ne kufi me Sllovenine per te ndihmuar policine ne kontroll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.754Z

Edhe kunder Austrise i njejti formacion

brbrDuket se edhe kunder Austrise kombetarja shqiptare e futbollit do te luaj me skemen fituese ne kualifikuese qe i solli kualifikimin ne finalet e europianit Pas disa ndryshimeve ne skeme dhe emra ne stervitjen e fundit eshte pare i njejti reshtim 4-3-2-1 si gjate takimeve kualifikuese Nen drejtim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.962Z

Ish-ministri i Austrise denohet me 4 vjet burg

Ish-ministri i Austrise denohet me 4 vjet burg E hene 14 Janar 2013 2039 p styletext-align justify Ish-ministri i Austrise denohet me 4 vjet burgGjykata e Vjenes ka denuar me kateve vjet burg me akuzen e mitmarrjes ish-ministrin e Brendshem te Austrise Ernst Strasser 56-vjecari eshte denuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.403Z

Nishani dekoron Presidentin e Austrise

0 Presidenti i Republikes Bujar Nishani dekoroi me Dekoraten e Flamurit Kombetar presidentin e Austrise

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama