Rezultate te kerkimit per termin: +Autobust

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] autobust / docs[0] 14 / hits[0] 18 /
Berisha-Ramës nga Pogradeci: Analfabet në ekonomi, reforma dhe ligje
  • 2013-06-03

Berisha-Ramës nga Pogradeci: Analfabet në ekonomi, reforma dhe ligje

Pogradec- Shefi i qeverisë, Sali Berisha pasditen e së dielës teksa ka prezantuar kandidatët për deputetë të qarkut të Elbasanit ka theksuar se alterantiva e tyre eshte ajo e premtimeve qe mbahen. Ne do krijojme 250 mije vende pune se në katër vitet që shkuan ia dolëm të subvencionojme

No Pic available
  • 2011-04-25

Autobusë të rinj, Rama: Transport me standarde

TIRANË- Në kuadër të projektit të nisur për transportin urban në kryeqytet, kreu i bashkisë, Edi Rama, në garë për mandatine katërt ka përuruar sot autobustët e rinj që i janë shtuar dy linjave të transportit në Tiranë. Në linjat, qendër-Tufinë dhe qendër-Laprak janë vënë n

No Pic available
  • 2010-08-17

Parkimet me pagesë, ZMK: Bashkia tallet me kryeqytetasit

Zyra për Mbrojtjen e Konsumatorit ka reaguar dje në ditën e parë të vendosjes së parkimeve me pagesë në gjithë Tiranën: Është hipokrizi Zyra pr Mbrojtjen e Konsumatorit dhe drejtori i saj, avokati Altin Goxhaj, e cilsoi si hipokrizi vendosjen e parkimit me pages n gjit

No Pic available
  • 2010-08-05

Meditim për autobusët e funeralit të Tiranës

Ka mjaft antropolog kulturor q jan marr me t ashtuquajturat “homologji strukturore” ose m sakt me at lloj metodologjie shkencore q vrteton lidhjen midis dy fenomeneve, ku midis t cilve, njri mund t ket karakter kulturor ose shpirtror dhe tjetri social konkret, t evide

No Pic available
  • 2010-08-05

Bashkia përgjysmon urbanët dhe fik kondicionerët

Ankohen qytetarët: 40 minuta pritje në stacion N kto dit t ngrohta vere, ku shum prej kryeqytetasve prdorin urbant, Bashkia e Tirans ka prgjysmuar autobust si dhe ka fikur kondicionert. Pr qytetart e Tirans udhtimi me urban sht kthyer n makth t vrtet. Pritjet deri n treerek ore

Policia: Shoferi humbi kontrollin e mjetit
  • 2010-07-18

Policia: Shoferi humbi kontrollin e mjetit

Policia e Shtetit ka publikuar rezultatet e ekspertimit auto-teknik të autobust që u rrëzua dje në Pukë duke u marrë jetën 14 personave. Sipas raportit, autobusi lëvizte brenda rregullave të qarkullimit në momentin e aksidentit, ndërsa sistemi i drejtimit ka funksionuar normali

No Pic available
  • 2010-07-17

Unaza, 30 urbanë të rinj me kamera, xhepistët nën vëzhgim

Vjedhjet do të jenë të regjistruara nga kamera dhe do raportohen në polici 30 urban t rinj me ajr t kondicionuar dhe me kamera i jan shtuar linjs s Unazs. Xhepistt apo edhe veprat e tjera, si ngacmime, do t jen nn mbikqyrjen e kamerave, t cilat gjenden t instaluara n urban. Fa