Rezultate te kerkimit per termin: +Automekanik

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] automekanik / docs[0] 34 / hits[0] 52 /
Shqipëri-Gjermani, marrëveshje për formimin profesional dhe punësimin
  • 2017-05-03

Shqipëri-Gjermani, marrëveshje për formimin profesional dhe punësimin

Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Olta Xhaçka, nënshkroi me ambasadoren gjermane në Shqipëri znj. Susanne Schütz marrëveshjen e financimit të projektit Fondi për formimin profesional dhe punësimin – Qendra Multifunksionale e Kamzës. Për punimet që do të realizohen n

No Pic available
  • 2017-01-26

BOOM denoncon: Nxënësit e shkollave profesionale nuk kanë mjete pune

Emisioni investigativ BOOM në RTV Ora News sot ka bërë një vëzhgim së në çfarë gjendje është arsimi profesional në vend, për të cilën kjo qeveri u përkushtua aq shumë në 4 vitet e qeverisjes. Gazetarët e emisionit ishin në shkollën profesionale Karl Gega në Tiranë për të par

Havolli: Vetëvendosje ta ndërrojë moton në 'Prishtina, s’di çka po bëhet'
  • 2015-12-27

Havolli: Vetëvendosje ta ndërrojë moton në 'Prishtina, s’di çka po bëhet'

Debatit të fundit mes Vetëvendosjes e LDK-së për Prishtinën i është bashkuar edhe Sokol Havolli, shef i kabinetit të kryeministrit Isa Mustafa. Ai ka ironizuar me moton e Vetëvendosjes për Prishtinën, "Prishtina po bëhet". Ka thënë se duhet ta ndërrojnë në "Prishtina, s'di çka po b

Përplasjet VV-LDK nuk kanë të ndalur, tani reagon edhe shefi i Kabinitetit të Mustafës
  • 2015-12-27

Përplasjet VV-LDK nuk kanë të ndalur, tani reagon edhe shefi i Kabinitetit të Mustafës

Diskutimet e ashpra në mes të përfaqësuesve të lartë të Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, po vazhdojnë akoma. I fundit që ka reaguar është shefi i Kabinetit të kryministrit Isa Mustafa, Sokol Havolli. AdPlatfo

Rinia – Të shtypurit e së tashmes, shpresa e së ardhmes
  • 2015-08-12

Rinia – Të shtypurit e së tashmes, shpresa e së ardhmes

Rinia simbolizon agimin e Diellit,që çdo mëngjes ngjall shpresat e nxit buzëqeshjet për një ditë më të mirë se ajo e djeshmja . Kështu, nga çdo gjeneratë e re lind një shpresë e re për ndryshim. "Ambicia është hapi i parë i suksesit,hapi i dytë është veprimi"-thënie kjo shumë

Rizvanolli, familja që e filloi historinë e transportit rrugor
  • 2015-01-05

Rizvanolli, familja që e filloi historinë e transportit rrugor

Një autobus i firmës "Krupp" po çante pluhurin në një rrugë të pashtruar. Brenda tij 44 udhëtarë, të gjithë për herë të parë të hipur në një autobus. Reagimet e tyre ishin shumë të çuditshme. Shumë prej tyre ishin të habitur me atë që po e përjetonin. Kështu disi mund të

Nxënësit e shkollave profesionale, tani praktikë në biznese
  • 2014-11-30

Nxënësit e shkollave profesionale, tani praktikë në biznese

Agjencia për Arsim dhe Aftësim Profesional ka formuar komisionin për Arsim, që ka për qëllim të krijojë bashkëpunim me biznese e ndërmarrje të ndryshme, për t'u mundësuar nxënësve punë praktike. Gjatë vizitave që u janë bërë disa bizneseve, ata kanë shprehur gatishmërinë për