Rezultate te kerkimit per termin: +Autor +Michael +Wehling

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] autor / docs[0] 50536 / hits[0] 79206 / keyword[1] michael / docs[1] 7675 / hits[1] 11095 / keyword[2] wehling / docs[2] 3 / hits[2] 5 /
Gjykata e OKB-se vendos ne favor te Gjermanise
  • 2012-02-04

Gjykata e OKB-se vendos ne favor te Gjermanise

Gjykata me e larte e Kombeve te Bashkuara me vendimin e saj konfirmoi interpretimin juridik te Gjermanise. Qeveria gjermane ne fund te vitit 2008 i ishte drejtuar Gjykates Nderkombetare per te shqyrtuar nese vendimet e shpallura nga disa gjykata italiane per zhdemtime financiare per shkak te kri

Bursa Gjermane dhe ajo e Nju Jorkut ne prag fuzionimi
  • 2011-02-10

Bursa Gjermane dhe ajo e Nju Jorkut ne prag fuzionimi

Bursa Gjermane dhe konkurrentja e saj bursa njujorkeze NYSE Euronext planifikojne te bashkohen. Ende nuk eshte arritur asnje marreveshje perkatese deklaruan bursa gjermane ne Frankfurt mbi Main dhe New York Stock Exchange Euronext te merkuren 09.02.2011. Bursat kishin negociuar plot dy vjet me pare