Rezultate te kerkimit per termin: +Autoret

Meta: total 1000 / total_found 4565 / time 0.002 / keyword[0] autoret / docs[0] 4565 / hits[0] 6144 /
No Pic available
  • 2019-04-04

Gara për QKK. Alimani: Mbështes Ilir Butkën, jo platforma me workshope

Regjisori Bujar Alimani e sheh garën që po bëhet për kreun e ri të Qendrës Kinematografike shqiptare, si një garë që duhet të ketë vëmendjen e gjithë komunitetit të artistëve. Kjo, pasi Qendra është një institucion që duhet të jetë në fokusin e njerëzve të kinemasë. Dhe pse

Vrasja e dy vëllezërve/ Hoxha: Të gjithë i dimë vrasësit, ja banesa ku janë fshehur
  • 2019-03-30

Vrasja e dy vëllezërve/ Hoxha: Të gjithë i dimë vrasësit, ja banesa ku janë fshehur

Vrasja e dy vëllezërve Bilali që tronditi sot Shkodrën, sipas gazetarit investigativ Artan Hoxha ka qenë e paralajmëruar dhe autorët njihen edhe nga zinxhiri drejtues i Policisë në Shkodër. Sipas Hoxhës këta të fundit duhet të dorëhiqen pasi nuk ka zbardhur asnjë nga vrasjet që ka n

Diana Çuli rrëfehet në Prishtinë: Shqetësimi im i vetëm, koha
  • 2019-03-18

Diana Çuli rrëfehet në Prishtinë: Shqetësimi im i vetëm, koha

Shkrimtarja e ftuar në Letërsia dhe Qyteti në një bisedë me lexues mbi letërsinë dhe romanin e fundit Vrasje në kryeministri Letërsia nuk mund të jetë një kullë e fildishtë e shkëputur nga ajo çfarë ndodhë jashtë teje. Është e pamundur. Sado të përpiqesh, nëse mbyllesh e jeto

Amnistia smund të miratohet; Duhen 84 vota
  • 2018-12-05

Amnistia smund të miratohet; Duhen 84 vota

Shumë të burgosur që presin lirinë si dhuratë nga qeveria edhe këtë dhjetor, kanë pak mundësi që kjo dëshire tju realizohet. Për shkak se projektligji i amnistisë duhet të kalojë me 84 vota, të cilat mazhoranca aktuale nuk i gëzon. Nuk kalon, ka pak mundësi. Ky është një propozi

Deputeti i PD, kundër buxhetit për shëndetësinë
  • 2018-11-17

Deputeti i PD, kundër buxhetit për shëndetësinë

Me tone të forta, deputeti i PD-se, Tritan Shehu ka numëruar gjithë arsyet se pse buxheti i planifikuar për shëndetësinë është i papranueshëm. Në një postim në Facebook, ai shkruan se me këtë buxhet po ecet drejt niveleve tona Afrikano Qendrore. Postimi i Tritan Shehut Buxheti 2019 ne

Italianët, dokumentar për gratë shqiptare
  • 2018-11-01

Italianët, dokumentar për gratë shqiptare

Historia e gruas shqiptare nga diktatura në kaosin e ndryshimit të sistemit e deri në ditët e sotme është një histori frymëzimi për shumë gra në botë. Një histori jo vetëm mbijetese por dhe emancipimi do të vijë përmes rrëfimeve të grave që me jetët e tyre kanë sjellë ndryshim

No Pic available
  • 2018-10-10

Vrasja në ish-Bllok, në vendin e ngjarjes u gjetën 6 gëzhoja

Të tjera detaje dalin në lidhje me vrasje në zonën e ish-Bllokut ku mbeti i vrarë Fabiol Gaxha dhe u plagosën Ervis Martinaj dhe Eljon Hato. Sipas burimeve mësohet se në vendin e ngjarjes janë gjetur 6 gëzhoja dhe gjaku ishte me përbërje truri. Kjo dëshmon se Fabiol Gaxha është qëllu