Rezultate te kerkimit per termin: +Autoritetet +Shqiptare

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.502Z

Rreth 100 pasaporta biometrike shqiptare fallco zbuluar nga autoritetet gjermane

Share Burime diplomatike në Berlin bëjnë të ditur se autoritetet kufitare gjermane deri më tani kanë kapur rreth 100 pasaporta biometrike shqiptare fallco, një shifër e frikshme po të kesh parasysh garancitë që ka dhënë sistemi i sigurisë së prodhimit të këty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.029Z

Zbulimi Sherbimi i Fshehte gjerman BND pergjoi autoritetet shqiptare

Transmetuar me 24082014 - 2017 Ne nje nga takimet Rama-Merkel PUBLICITET br br Gjermani 24 gusht 2014 NOAal- Sherbimi i fshehte gjerman BND pergjon qeverine shqiptarebr br Lajmi eshte bere publik nga e perjavshmja gjermane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.798Z

Moti i keq bllokon në det anijen shqiptare, autoritetet zbulojnë se lundronte ilegalisht

Moti i keq bllokon anijen shqiptare në radën e portit të Kaliarit në Sardenjë.  Kushtet e rënduara atmosferike kanë sjellë dallgë të pa përballueshme për anijen. Roger rrezulton me pronar  dhe me ekuipazh shqiptar edhe pse është paraqitur me flamur kongolez . Ndërkohë nga kontr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.465Z

Autoritetet shqiptare kërkojnë zyrtarisht ekstradimin e Babales

Ministria e Drejtësisë ka nisur ditën e premte drejt Kosovës, dosjen për ekstradimin e Albert Veliut, i njohur si Babalja i audio-përgjimit të supozuar me Agron Xhafën, vëllanë e Ministrit të Brendshëm. Burime konfidenciale pranë Ministrisë së Drejtësisë, kanë pohuar se menjëherë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.894Z

Anija në Libi, autoritetet shqiptare paralajmërojnë mjetet detare

Foto ilustruese Drejtoria Detare shqiptare iu ka bërë thirrje pronarëve të anijeve shqiptare të shmangin qëndrimin në portet e Sirisë dhe Libisë pas rastit të anijes me 5 shqiptarë në bord që mbahet “peng” në një port në perëndim të Tripolit në Libi. Sipas drejtorit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.923Z

Autoritetet shqiptare marrin masa per permiresimin e sherbimeve ne pikekalimet kufitare

Autoritetet shqiptare po permiresojnesherbimet nepikat e kalimit kufitar neprag tevendimit teBashkimit Europian perliberalizimin e vizave. Prefektura e Gjirokastres po bashkepunon kohet e fundit me doganen policinee Kakavijes si dhe qeverisjen vendore pertesiguruar ne kufi sherbime mecilesore. Prefe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.318Z

Autoritetet shqiptare dhe KE, heshtin për rastin e Gurrës

Tiranë, 11 gusht NOA - Autoritetet shtetërore në Shqipëri, duket se kanë vendosur ta kalojnë në heshtje ngjarjen e së hënës në fshatin Gurrë të Burrelit, kur hetues të Këshillit të Evropës (KE) nuk u lejuan nga banorët të vizitonin shtëpinë ku pretendohet se janë kryer transpla

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama