Rezultate te kerkimit per termin: +Autoritetet

Meta: total 1000 / total_found 55267 / time 0.023 / keyword[0] autoritetet / docs[0] 55267 / hits[0] 70318 /
Kushtet cnjerezore ne burgun e Igumenices 4 shqiptare apel per ndihme
  • 2016-10-20

Kushtet cnjerezore ne burgun e Igumenices 4 shqiptare apel per ndihme

Kater shtetas shqiptare midis tyre nje nga Kosova po mbahen prej 53 ditesh ne rajonin e Policise se Igumenices ne Greqi pa dale ne gjyq Te ndaluar nga Policia greke ata kerkojne ndihmen e autoriteteve shqiptare per kushtet cnjerezore ne te cilat ndodhenbr br Kater te ndaluarit te cilet flene ne to

Mediu Urgjent reforma zgjedhore Rama ka qellim parate dhe krimin elektoral
  • 2016-10-20

Mediu Urgjent reforma zgjedhore Rama ka qellim parate dhe krimin elektoral

Transmetuar me 19102016 - 1135 Tirane 19 tetor 2016 NOAal - Kryetari i Partise Republikane zoti Fatmir Mediu zhvilloi nje takim me strukturat dhe deget e kesaj partie ne kryeqytet Se bashku me anetare te Kryesise se Partise Republika

No Pic available
  • 2016-10-20

Thaçi: Rama smund të flasë në emër të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e konsideron artificial debatin rreth vizitës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama në Beograd. I ftuar në emisionin Opinion të gazetarit Blendi Fevziu, Thaçi tha se nuk komentonte opinionet e askujt, e madje as të ministrit të Jashtëm të Kosovës

Incidenti i Kanalit të Korfuzit / Zbulohen dokumentet sekrete që dënuan Shqipërinë
  • 2016-10-20

Incidenti i Kanalit të Korfuzit / Zbulohen dokumentet sekrete që dënuan Shqipërinë

Nga Auron Tare, DITA Dokumentet e prezantuara për herë të parë në Uashington që u zbuluan në dosjet e Arkivës Britanike, lidheshin ngushtësisht me një zbulim arkeologjik në bregdetin e Sarandës nga ekipi shqiptaro-amerikan; ky zbulim ishte i destinuar për të ndryshuar një herë e mir

Ambasadori i Suedise Luftoni drogen e korrupsionin
  • 2016-10-20

Ambasadori i Suedise Luftoni drogen e korrupsionin

brbrEdhe pse i pranishem ne Shqiperi qe prej vitit 2015 ne pozicionin e te ngarkuarit me pune Johan Ndisi ka nisur zyrtarisht detyren si ambasadori i pare rezident i Suedise ne Tirane vetem ne fillim te ketij muaji Ne intervisten e pare televizive dhene per Vizion Plus diplomati i larte thekson se

Operacioni nderkombetar i Europol kapen 23 tone kokaine
  • 2016-10-20

Operacioni nderkombetar i Europol kapen 23 tone kokaine

brbrNje operacion nderkombetar i Europol Interpol e Fontex ne bashkepunim me policite lokale te 52 shteteve kane cuar ne kapjen e te pakten 23 toneve kokaine zbulimin e 529 viktimave te trafikut nderkombetar te qenieve njerezore si dhe arrestin e 314 personave Europol thekson se rrjetet e goditura k

Sali Berisha: Shqiptarët njihen si inteligjentë, por mjerisht dritëshkurtër. Rama, bir antishqiptarësh në shpirt dhe në gjak
  • 2016-10-20

Sali Berisha: Shqiptarët njihen si inteligjentë, por mjerisht dritëshkurtër. Rama, bir antishqiptarësh në shpirt dhe në gjak

Sali Berisha, që mungonte sot në Kuvend, ka bërë një shkrim të gjatë për përplasjen Tiranë-Prishtinë, pas vizitës së Ramës në Beograd. Ja çfarë shkruan ai: Një polemikë e ashpër, si asnjëhere më parë që nga koha e Enver Hoxhës ka shpërthyer midis analistëve dhe pseudo-a