Rezultate te kerkimit per termin: +Autoriteti +Rrugor +Shqiptar

Meta: total 281 / total_found 281 / time 0.003 / keyword[0] autoriteti / docs[0] 8925 / hits[0] 12989 / keyword[1] rrugor / docs[1] 24963 / hits[1] 41504 / keyword[2] shqiptar / docs[2] 274157 / hits[2] 699867 /
No Pic available
  • 2017-03-10

BOOM denoncon: Padrejtësi me shpronësimet për 7 banorë në Vlorë

Disa banorë të fashatit Cerkovinë në Vlorë kanë trokitur në redaksionë e emisionit BOOM në RTV Ora News për të denoncuar rastin e tyre që ka të bëjë me shpronësimin e tokës, të prekur nga autostrada Vlorë-Levan. Janë 45 banorë që janë prekur nga projekti rrugës Levan-Vlo

Akset në Veri, shpallet kompania që do i mirëmbajë për 5 vitet e ardhshme
  • 2017-03-01

Akset në Veri, shpallet kompania që do i mirëmbajë për 5 vitet e ardhshme

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka shpallur kompaninë fituese që do të mirëmbajë akset e veriut për 5 vitet e ardhshme. ARRSH konfirmoi për Top Channel se një konsorcium greko-shqiptar ka dhënë ofertën më të ulët prej 21,1 milionë euro, për mirëmbajtjen e rrugëve të Qarkut të Shkodr

Fiks Fare: Zgjerohet autostrada, hidhen në kosh 600 mijë eurot për palmat
  • 2017-01-30

Fiks Fare: Zgjerohet autostrada, hidhen në kosh 600 mijë eurot për palmat

Autoriteti Rrugor ka nisur projektin për zgjerimin e autostradës Tiranë Durrës me tre korsi, ku parashikohet shtim i trafikut të makinave dhe lejim i shpejtësisë deri në 140 km në orë. Ky projekt, i nisur që në vitin 2015, nuk parashikon palma apo bimë të tjera dekoruese në këtë a

No Pic available
  • 2017-01-16

Dervishaj: Reshje dëbore deri në 40 cm dhe erëra deri në 50 km në orë

Në intervistën e parë si ministër i Transporteve, Sokol Dervishajt iu desh të përball me një situatë emergjente për shkak të motit të keq. I ftuar në studion e Tonight Ilva Tare, tha se në fund të situatës do të bëhet një analizë e plotë për të gjithë sektorët e Ministrisë s

No Pic available
  • 2017-01-16

Në orët në vijim, reshje bore deri në 40 cm dhe erëra deri në 50 km/h

Në intervistën e parë si ministër i Transporteve, Sokol Dervishajt iu desh të përball me një situatë emergjente për shkak të motit të keq. I ftuar në studion e Tonight Ilva Tare në Rtv Ora News, tha se në fund të situatës do të bëhet një analizë e plotë për të gjithë sektorë

No Pic available
  • 2017-01-10

BOOM ballafaqon Emergjencat Civile dhe ARRSH për Rugën e Kombit

Një ditë më parë emisioni investigative BOOM transmetoi  dy vezhgime në Rrugën e Kombit. Një me situatën e borës, ku kishte mungesë borëpastruese dhe nuk hidhej kripë dhë një tjetër në ditë normale, ku përsëri problematikat ishin të dukshme. Por “BOOM” ka ballafaqur

No Pic available
  • 2017-01-10

Ekskluzive/ BOOM ndjek misionin ajror për dhënien e ndihmave në veri

Në këto ditë të vështira dimri me temperatura deri në -27 gradë shumë familje në fshatra të thellë malore kanë mbetur të izoluar nga dëbora. Kamera e emisionit BOOM në RTV Ora News sjell ekskluzivisht operacionin ajror të Forcave të Armatosura në veri të vendit në dy fshatra të