Rezultate te kerkimit per termin: +Autoritetit +Civil

Meta: total 586 / total_found 586 / time 0.001 / keyword[0] autoritetit / docs[0] 8627 / hits[0] 11573 / keyword[1] civil / docs[1] 24703 / hits[1] 38913 /
Basha zbulon fakte tronditëse nga grabitja në Rinas!
  • 2019-04-11

Basha zbulon fakte tronditëse nga grabitja në Rinas!

Kryedemokrati Lulzim Basha ka fajësuar direkt kryeministrin Edi Rama për vjedhjen e 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit. Basha deklaroi se përgjegjësia e sigurisë në Rinas është e shtetit, por për të dytën herë dështoi. 48 orë pas tronditjes së Shqipërisë dhe të mbarë bot

AEROPORTI DHE MOSVEPRIMI I INSTITUCIONEVE TË SIGURISË!
  • 2019-04-11

AEROPORTI DHE MOSVEPRIMI I INSTITUCIONEVE TË SIGURISË!

Nga Luan Rama Menjëherë pas sulmit të një grupi të armatosur kriminal në pistën e aeroportit ndërkombëtar të Tiranës, do të duhej të kishte nisur çështja penale edhe ndaj të gjithë anëtarëve të Komitet Kombëtar të Sigurisë së Aviacionit Civil, i cili është i ngarkuar edhe

Grabitja/ Gazetari  Ballukut: Drejtuesit e Aviacionit Civil me të shkuar kriminale (EMRAT)
  • 2019-04-10

Grabitja/ Gazetari Ballukut: Drejtuesit e Aviacionit Civil me të shkuar kriminale (EMRAT)

Pas grabitjes së 10 milion eurove nga pista e Rinasit, me një skenar hollivudian nga banda me organizator të dyshuar Admir Murataj, faji dhe përgjegjësia kanë rënduar edhe mbi sigurinë e Autoritetit të Aviacionit Civil. Për këtë grabitje, gazetari Flamur Vezaj ka reaguar duke i dërguar

Pas zhdukjes certifikohet Air Albania, ja 5 aeroportet ku do të operojë
  • 2019-03-26

Pas zhdukjes certifikohet Air Albania, ja 5 aeroportet ku do të operojë

“Air Albania” ka marrë certifikimet e nevojshme pranë Autoritetit të Aviacionit Civil sipas kërkesave të kuadrit ligjor vendas dhe direktivave të Bashkimit Europian. Gjatë një konference për shtyp Krislen Keri, Drejtor i Përgjithshëm i Autoritetit të Aviacionit Civil bëri me

Avioni i rrëzuar në Etiopi, Kina pezullon përdorimin e Boeing 737
  • 2019-03-11

Avioni i rrëzuar në Etiopi, Kina pezullon përdorimin e Boeing 737

Linjat ajrore kineze janë urdhëruar të pezullojnë përdorimin e Boeing 737 Max pas incidentit të së dielës që përfshiu një model të Airlines Ethiopian me vdekjen e 157 personave. Kjo është raportuar nga revista financiare Caijing, duke cituar burime pranë dosjeve në lëvizje të Admin

No Pic available
  • 2019-02-25

Tmerri në ajër, ja pse avioni bëri ulje të detyruar në Rinas

Autoriteti i Aviacionit Civil ka reaguar me një sqarim për gjithë sa ndodhi në bordin e avionit të nisur nga Rinasi me destinacion Ankona në Itali, që bëri ulje emergjente, vetëm pak pasi ishte ngritur në ajër. Nga raportimet paraprake dyshohet që për shkak të larjes së motorit si pje

Shpërdorim me fondet/ Aviacioni Civil merr zyra me qira, trefish më shtrenjtë se çmimi i referencës
  • 2019-02-03

Shpërdorim me fondet/ Aviacioni Civil merr zyra me qira, trefish më shtrenjtë se çmimi i referencës

Skandal me tarifat e larta të qiramarrjes në institucionet shqiptare. Bëhet fjalë për ambientet e reja të Autoritetit të Aviacionit Civil, që do të zhvendosen nga zona e ish-Bllokut të Tiranë, drejt Fushë-Prezës, për një vlerë mujore prej 13.256 euro. Vendimi, i cili disponohet ekskl