Rezultate te kerkimit per termin: +Autoritetit +Kombtar

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] autoritetit / docs[0] 8627 / hits[0] 11573 / keyword[1] kombtar / docs[1] 782 / hits[1] 1282 /
Varre masive ne Sirte. Gjenden 267 trupa te masakruar
  • 2011-10-27

Varre masive ne Sirte. Gjenden 267 trupa te masakruar

Trupat e 267 personave janë zbuluar në varre massive në Sirte. Lajmin e bën të ditur rrjeti arab Al Xhazira sipas të cilit  pjesa më e madhe e viktimave  janë ekzekutuar . Për numrin e madh të viktimave të cilat pas dokumentimit 

No Pic available
  • 2011-05-25

Shqipri, kur arbitri bhet pal!

Nga Ennio Grassi* Pr t kallzuar se ç’po ngjet n Tiran, n t pabesueshmen pjes e dyt e lojs elektorale (n transmetim direkt televiziv pra faqe bots), pr ta kallzuar pra kt, do bnte fajde t thirrrej nj shkrimtar i talentuar n vend se nj komentator politik. E provoi n fakt Ismail Kadare, kur

No Pic available
  • 2010-07-31

Cilësia e ushqimeve, gjobiten 5 biznese, asgjësohen rreth 50 kv produkte

Kontrollet e Agjencis Kombtare t Ushqimit (AKU) dhe specialistve t Ministris s Bujqsis vazhdojn t zbulojn fakte se tregjet e produkteve ushqimore n vend ende kan probleme me cilsin e produkteve q tregtojn. AKU dhe DRMBUMK inspektuan dje tregun ushqimor “Hamdi Pepa” n

No Pic available
  • 2010-07-14

Çmë duhet një shkop!

Shoqata e Shkrimtarëve të Maqedonisë, me rastin e festës së blirit, nderoi me çmimin vjetor Skeptri i letërsisë 2010 poetin shqiptar Sadik Bejko Kur m’u propozua ky skeptr, si sht e udhs n raste t tilla, rash n mendime. sht vrtet e holl, sht shum delikate dhnia e nj

No Pic available
  • 2010-07-14

Inspektohen tregjet e ushqimeve në zonat turistike

Gjat kontrollit n zonat turistike, kryesisht n fushn e ushqimit social pr kushtet e prodhimit dhe ruajtjes s produkteve ushqimore, jan asgjsuar rreth 43 kg produkte, t cilave u kishte kaluar afati i prdorimit, si aj, biskota, reel, konserva etj. Ashtu si shte ditur edhe m par, s

No Pic available
  • 2010-07-13

Siguria ushqimore, në sitë tregjet dhe subjektet tregtare

Tregjet e shumics, pastierit, furrat e buks dhe njsit e tjera tregtare n qytetin e Durrsit do t jen objekt i kontrollit t Autoritetit Kombtar t Ushqimit gjat gjith periudhs s sezonit turistik. Pas nj inspektimi t kryer n terren, Drejtori i Ushqimit dhe Mbrojtjes s konsumatorit n kt qytet, Jonuz Tafi

No Pic available
  • 2010-07-10

Ambalazhimi i ujit, pezullohen 4 subjekte në Tiranë

Pezullohet aktiviteti i 4 subjekteve t prodhimit, ambalazhimit dhe tregtimit t ujit n Tiran. Inspektorati Ushqimor i Tirans me pjesmarrjen edhe t Autoritetit Kombtar t Ushqimit ka ndjekur me prparsi, n baz t nj plani pune t detajuar, subjektet prodhuese t buks, ujit si dhe kushte