Rezultate te kerkimit per termin: +Autort

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] autort / docs[0] 133 / hits[0] 161 /
Gazmend KRASNIQI, për kënaqësinë e krijimit
  • 2016-02-08

Gazmend KRASNIQI, për kënaqësinë e krijimit

Një roman jo si gjithë të tjerët. Një roman rregullathyes. Romani i lumturisë e ka titulluar autori Gazmend Krasniqi, ndalesën e tij të radhës, në rrugëtimin vetjak në kërkim të gjetjeve letrare. Dhe në fakt çfarë kërkohet në të, çfarë mëtohet prej personazheve është LUMTURI

Ditëlindja e 67-të e John Belushit: Si krenohej aktori i famshëm me Shqipërinë
  • 2016-01-24

Ditëlindja e 67-të e John Belushit: Si krenohej aktori i famshëm me Shqipërinë

Ditëlindja e 67-të e John Belushit, aktorit shqiptar me famë botërore Nëse ai do të ishte gjallë, sot do të festonte 67-vjetorin e lindjes. Aktori dhe këngëtari me origjinë shqiptare dhe me famë botërore John Belushi lindi pikërisht në 24 janar të vitit 1949 dhe vdiq në moshën 33

No Pic available
  • 2013-06-08

Jeta e panjohur e babait të Nënë Terezës

Jeta e Kolë Bojaxhiu, patriotit dhe humanistit shqiptar Nga Gjek Gjonlekaj/ New York      Pothuajse t gjithë autort e huaj q shkruajn pr Nn Terezën, theksojn n mnyr t veçant atdhedashurin e prindrve t saj, sidomos t babait, Kol Bojaxhiut. Prelati austriak Mons . Leo Masburg n kapitullin e 9-t

Berluskoni para gjyqit - procesi shtyhet per ne fund te majit
  • 2011-04-06

Berluskoni para gjyqit - procesi shtyhet per ne fund te majit

Ne Milano kryeministri italian Silvio Berluskoni kete te merkure duhet te pergjigjet perseri para gjyqit. Ne kete proces ai akuzohet per favorizim te prostitucionit te te miturave dhe per keqperdorim te postit. Berluskoni nder te tjera duhet te kete paguar per seks vitin e kaluar nje marokene min

Burri qe nuk do te terhiqet - Italianeve u ka ardhur ne maje te hundes me Berluskonin
  • 2011-02-07

Burri qe nuk do te terhiqet - Italianeve u ka ardhur ne maje te hundes me Berluskonin

Kryeministri italian Silvio Berluskoni duket te jete politikisht dhe moralisht imun kundrejt cdo sulmi. Tashme opozita e Berluskonit e majta intelektualet sindikatat po perpiqen te vene ne veprim presionin e rruges dhe forcen e fjales. Ne front te pare eshte shkrimtari me ne ze i Italise Umberto Ek

No Pic available
  • 2010-09-02

Vrasja e policit, zbardhet itinerari

Mund t ket pasur konflikt t astit. Kunetrit mohojn konfliktet familjare Prokuroria e Krimeve t Rnda ka zbardhur itinerarin e punonjsit t Policis s Shtetit, Kol Ndreshaj, ditn e vrasjes m 29 gusht, ndrsa ka dyshime se ekzekutimi mund t ket qen pr shkak t konfliktet t astit. Sipas hetuesve, 41-vjeari

No Pic available
  • 2010-09-02

Vrasja e tregtarit të makinave, mister për policinë

DURRS/ Asnj nga t shoqruarit e shumt nuk sht mbajtur n komisariat, ndrsa pistat e hetimit jan ende shum Nuk ka ende asnj pist konkrete apo person t dyshuar pr vrasjen e dy netve m par n Katund Sukth, t Durrsit. Menjher pas vrasjes dhe n ort n vazhdim jan shoqruar n ambientet e Komisariatit t Polici