Rezultate te kerkimit per termin: +Autostrades

Total: 1022
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.593Z

Prishtine-Shkup, ne vere tenderi i autostrades

Procedurat e tenderimit per ndertimin e autostrades Prishtine-Shkup pritet qe te fillojne gjate veres se vitit te ardhshem. Lajmin e bejne te ditur mediat ballkanase, sipas te cilave autostrada ne fjale do te kete nje gjatesi prej 60 kilometrash dhe nuk do te ndertohet ne rrugen ekzistue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.416Z

Kosove Opozita kritikon ndryshimet ne trasene e autostrades

Ne Kosove opozita dhe shoqeria civile kane shpreh shqetesimin e tyre per vendimin e qeverise per ndryshimin e trasese se nje pjese te autostrades Morine-Merdare pa miratimin e Kuvendit te Kosoves. Mirepo zyrtare te qeverise thone ceshtja e ndryshimit te planeve te autostrades nuk i takon Kuvendit pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.943Z

Nis pastrimi i autostrades Durres 8211 Kukes

brbrNje jave pas rreshqitjes se dherave ne kilometrin e 7-te te autostrades Durres 8211 Kukes ne afersi te fshatit Kolsh autoritetet kane nisur punen per pastrimin e kesaj rruge Per shkak te reshjeve te shiut intensiteti i punes nuk eshte shume i larte por pritet qe brenda dy diteve kjo rruge te be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.638Z

Durres humb jeten 7 vjecarine mes te autostrades

Pasditen e sotme ne qytetin e Durresit nje aksident automobilistik ka shkaktuar vdekjen e nje 17 vjecari. Aksidenti ka ndodhur ne mbikalimin e Ferrave ne autostraden Tirane-Durres. Mesohe se adoleshenti ka qene duke kaluar ne anen tjeter te autostrades. Aksidenti eshte shkaktuar nga kalimi ne mes te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.162Z

Limaj prezanton projektin e autostrades Prishtine-Shkup

Ministri ne doreheqje i Transportit Fatmir Limaj ka prezantuar projektin e autostrades Prishtine-Shkup e cila sipas tij do te ndertohet ne nje trase teresisht te re me gjatesi prej 55 kilometrash. Ai ka thene se autostrada do te kete dy seksione ate verior dhe jugor. Limaj ka thene se pervec autost

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.908Z

Ndertimi i autostrades Fier-Vlore, banoret ne proteste per shpronesimet

FIER - Pakenaqesi per shpronesimet ne segmentin ku kalon autostrada Fier-Vlore. Rreth 20 banore te komunes Levan kane protestuar paraditen e djeshme perpara komunes dhe me pas kane vijuar dhe pergjate rruges nacionale, ku do te shtrihen dhe punimet e autostrades. Shkak i kesaj proteste eshte bere vo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.534Z

Thaci: Nisja e autostrades, ceshtje ditesh

Kryeministri kosovar Hashim Thaci deklaroi se eshte ceshtje ditesh nisja e punimeve per ndertimin e rruges historike Morine-Prizren Prishtine. Ne nje konference te perbashket per shtyp me homologun e tij, Sali Berisha, Thaci u shpreh i lumtur per takimin me ate qe ai i quajti arkitektin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama