Rezultate te kerkimit per termin: +Avdullah +Hoti

Meta: total 553 / total_found 553 / time 0.000 / keyword[0] avdullah / docs[0] 698 / hits[0] 850 / keyword[1] hoti / docs[1] 4723 / hits[1] 7975 /
DO JETË 2019-TA VITI I MARRËVESHJES KOSOVË-SERBI?
  • 2019-01-02

DO JETË 2019-TA VITI I MARRËVESHJES KOSOVË-SERBI?

Viti 2019 do të jetë vit i hapjes së kufirit Kosovë-Shqipëri, por edhe vit i arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Me këtë fjali të publikuar në rrjetin e tij social, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u drejtohet qytetarëve të Kosovës në fillim të vitit 2019,

No Pic available
  • 2017-08-25

Vetëvendosje konfirmon: Po intensifikojmë takimet për harmonizimin e programit me LDK-në

Lëvizja Vetëvendosje ka konfirmuar se sot në mëngjes, në sallën e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes në Kuvendin e Kosovës, deputeti dhe i nominuari për kryeministër i VV-së, Albin Kurti, priti në takim nënkryetarin e LDK-së, Lutfi Haziri.  Vetëvendosje konfirmon se ata diskut

No Pic available
  • 2017-08-16

Seanca e kuvendit mbahet më 24 gusht

Kryesuesi i takimit konsultativ të partive politike, Adem Mikullovci, ka bërë të ditur se do të thërrasë më 24 gusht vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, ashtu siç kishte propozuar koalicioni PAN. Të gjitha partitë pjesëmarrëse në takimin e sotëm, me përjashtim

No Pic available
  • 2017-08-14

Asgjë e re nga Kosova

Dështoi sërish seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e pesta e organizuar për të zgjedhur kryetarin e ri të Parlamentit dhe nënkryetarët. Në mungesë të koalicionit PAN, kryesuesi i seancës Adem Mikullovci ka ftuar partitë në një takim konsultativ të mëkurën. Ndërkohë, munges

No Pic available
  • 2017-08-05

Nexhat Daci: PAN të bëjë sakrificë për ti shmangur zgjedhjet

Nexhat Daci është politikani që pasluftës kishte negociuar zhbllokimin e bllokadës politike, pas zgjedhjeve të para parlamentare. Atëherë, LDK si fituese e zgjedhjeve, pas një bllokade, kishte bërë lëshime, duke pranuar që pozitën e Kryeministrit tia japë partisë së dytë, PDKsë.

No Pic available
  • 2017-08-02

Kosova siguron kredi prej 34 milionë euro nga Banka Botërore

Zyrtarë të Qeverisë në largim të Kosovës dhe përfaqësuesit e Bankës Botërore kanë nënshkruar dy marrëveshje për kredi, që kapin shumën prej 34.3 milionë euro. Përmes këtyre kredive synohet realizimi i dy projekteve për sektorin privat. Ministri në largim i Financave, Avdullah Ho

No Pic available
  • 2017-07-18

Seanca konstituive në Kosovë, VV akuzon Thaçin për vonesa të qëllimshme

Parlamenti i Kosovës nuk pritet që gjatë kësaj të mbajë seancën kosntituive, ndonëse mediat kishin shkruar që mbledhja do të realizohej ditën e mërkurë. Kjo situatë ka prodhuar pakënaqësi në rradhët e Lëvizjes Vetëvendosje si dhe LDK-së. Sipas këtyre dy forcave politike, kjo ë