Rezultate te kerkimit per termin: +Ave

Meta: total 1000 / total_found 2247 / time 0.001 / keyword[0] ave / docs[0] 2247 / hits[0] 2523 /
Mavraj, lideri i ri i mbrojtjes së Hamburgut
  • 2017-02-08

Mavraj, lideri i ri i mbrojtjes së Hamburgut

I kanë mjaftuar vetëm 4 ndeshje për të fituar zemrat e tifozëve të tij të rinj. Pasi shkëlqeu me Kolnin në fazën e parë të kampionatit, duke u përfshirë nga faqja zyrtare e Bundesligës në 11-shen më të mirë të pjesës së parë të sezonit, Mërgim Mavraj menjëherë ka marrë n

No Pic available
  • 2017-02-06

Super Bowl, mrekullia e New England Patriots, mbretër të historisë

New England Patriots bënë një mrekulli. U ngritën nga varri. Kjo skuadër përmbysi një ndeshje në 8 minuta të pabesueshme dhe fitoi Super Bowl-in e pestë, atëherë kur çdo skuadër tjetër e NFL-së do të ishte dorëzuar. Kur në Atlantë kishte nisur festa dhe njerëzit kishin dalë rru

FOTOT/ Edhe truprojat e të pasurve bëjnë një jetë si në përralla
  • 2017-02-03

FOTOT/ Edhe truprojat e të pasurve bëjnë një jetë si në përralla

Harrojini superjahtet dhe pallatet e stërmëdha, sepse një truprojë  cool është kushti i fundit që një i famshëm duhet të ketë me patjetër që të rrespektohet. Ndërsa kujdesen për jetën e VIP-ave, këta persona edhe vetë jetojnë si në përralla. Festa në pishina, avionë priv

No Pic available
  • 2017-01-20

Agroni, fëmija shqiptar që u bë mbreti i Call Center-ave

Gazeta Corriere della Sera ka bërë një shkrim të pronarit të Call Centerit IDS, që është me origjinë shqiptare. Shkrimi flet për arratisjen e tij nga Shqipëria, kur ishte vetëm 13 vjeç dhe  idenë e ngritjes së perandorisë së biznesit shumë fitimprurës. Shkrimi i plotë Me shikimi

No Pic available
  • 2017-01-13

Lufta me spiunë mes elitave në SHBA: Pse doli në dritë pikërisht tani skandali me drita të kuqe Trump

Që në tetor, ai tekst mbi skandalet e supozuar seksualë dhe mbi shantazhueshmërinë e Trumpit nga ana e rusëve, qarkullonte mes gazetarëve. Por kishin refuzuar ta botonin, sepse nuk mund ta verifikonin besueshmërinë. Besoj se bomba shpërtheu tani, për shkak se dosja publike e shërbimit t

No Pic available
  • 2017-01-06

Njihuni me amerikanen e talentuar që dashuron muzikën shqiptare

Njihuni me Denisha Jones, amerikanen e talentuar e cila ka rënë në dashuri me muzikën shqiptare. Mediat online kanë shkruar më parë për këngëtaren e Youtube,  pas  cover-ave të  parë të saj në shqip. Por Denisha nuk është mjaftuar me aq. Ajo ka vazhduar të publikojë versionet e

No Pic available
  • 2017-01-03

Rikthimi i dermatozës, fermerët kanë humbur 1.3 milion euro

2016 ishte një vit mjaft i vështirë për fermerët shqiptarë. Pavarësisht sfidave të përhershme, këtë radhë ata u përballën me një sëmundje që preku në masë gjedhin, duke i shkaktuar dëme të konsiderueshme në ekonominë familjare. Sëmundja e gjedhit preku si fillim zonat kufitar