Rezultate te kerkimit per termin: +Aviont

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] aviont / docs[0] 13 / hits[0] 16 /
U dogj apo su dogj Presidenca?
  • 2012-09-05

U dogj apo su dogj Presidenca?

Nga Hamdi Jupe Presidenca e vendit nxitoi t prgnjeshtronte nj njoftim q u dha nga disa media t shtunn n mbrmje, lidhur me nj zjarr t rn n zyrat e kreut t lart t shtetit. Presidenca foli me indinjat me kt rast, duke theksuar se ai ishte nj lajm i pavërtetë dhe abuziv. N kt mnyr pra,

No Pic available
  • 2010-08-22

Nobel për Paqe, PE ka propozuar një piktor të Kosovës

Artet pamore/ Intervistë ekskluzive me piktorin nga Kosova, Jetullah Haliti Si gjith shqiptart e Kosovs, edhe piktori Jetullah Haliti nuk mund t bj prjashtim; e lavdron shum veten, nxjerr vetm vlera nga vetja, kmbngul q t dalin n pah sukseset, tregon se si u b i njohur n Evrop, s

Përmbytjet në Pakistan, OKB: 3.5 milionë fëmijë të rrezikuar nga semundjet
  • 2010-08-17

Përmbytjet në Pakistan, OKB: 3.5 milionë fëmijë të rrezikuar nga semundjet

OKB publikoi nj raport, sipas t cilit 3.5 milion fmij t prekur nga prmbytjet, rrezikohen nga smundjet infektive n Pakistan. N raportin e tyre, Kombet e Bashkuara i bjn apel komunitetit ndrkombtar pr nisje t menjhershm t ndihmave drejt vendit aziatik pr t parandaluar viktimat e mtejshme t prmbytjeve

No Pic available
  • 2010-06-28

Turqia ndëshkon Izraelin, i mbyll hapësirën ajrore

Turqia ka ndrmarr nj tjetr hap pr t ndshkuar Izraelin pr sulmin ndaj flots greko-turke ku u vran 9 aktivist pro palestinez e u plagosn 26 tjer. Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan konfirmoi mbylljen e hapsirs ajrore pr aviont ushtarak. Disa zyrtar than se nuk jan prekur linjat e tjera. Sipas medi

No Pic available
  • 2010-06-01

Komisioneri i BE për Transportin vlerëson progresin e Shqipërisë në fushën e transportit

Komisioneri i Bashkimit Evropian pr Transportin, z. Sim Kallas, vlersoi pozitivisht progresin q Shqipria kapr sa u prket reformave n fushn e transportit. Kto vlersime z. Kallas i bri gjat takimit q zhvilloi me ministrin Olldashi n Leipzig t Gjermanis, ku ishin t ftuar n Forumin N

No Pic available
  • 2010-05-25

Vendlindjet ku duket se nuk ndodh asgjë

Ardhja e nobelistit turk në Tiranë ende nuk e ka shuar jehonën dhe as situatën elektrizuese, që për herë të parë ngjarjet letrare lanë në rend të dytë politikën, pasi në të njëjtën ditë, edhe shkrimtari Ismail Kadare reagon nga Parisi në një intervistë për mediat e huaja, një

No Pic available
  • 2010-04-02

Shpëtojnë për mrekulli 244 pasagjerë në Sidney

Nj avion Australian me 244 pasagjer n bord mori flak teksa po ulej n aeroportin e Sidnejt Kingford Smith. Nj prej pasagjerve ka filmuar pamjet e zjarrit q kishte mbrthyer pjesn e prparme t avionit Kantas dhe rrotat. N fillim n kabin dhe bord shprtheu paniku dhe frika por m pas t gjith u qetsuan. Pil