Rezultate te kerkimit per termin: +Avni +Mula

Meta: total 179 / total_found 179 / time 0.000 / keyword[0] avni / docs[0] 4933 / hits[0] 7074 / keyword[1] mula / docs[1] 953 / hits[1] 2375 /
No Pic available
  • 2018-11-23

Fotoja e bukur e Nina Mulës

Në çdo çast të jetës sime ti je prezent por sot është një ditë e veçantë ,ditëlindja jote ku të gjithë ne do dëshironim të kishim pranë për fjalën tënde të ëmbël, për këshillat e tua te çmuara , për çdo gjë të bukur që ti transmetoje me qenien tënde sublime. Me këto

90-të vjetori i artë i Avni Mulës
  • 2018-01-05

90-të vjetori i artë i Avni Mulës

Kompozitori dhe baritoni i shquar Avni Mula ka festuar 90 vjetorin mes miqsh dhe artdashës të shumtë. Të pranishëm kanë qenë figura të njohura të artit mes të cilëve dhe Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro. E bija e artistit, sopranoja Inva Mula do të shprehte emocionet për këtë dit

No Pic available
  • 2017-09-13

Peshkatarët e Perlave, Inva Mula rikthehet si regjisore

Në vitin 1964 sopranoja, Nina Mula interpretonte rolin e Leilës në operan Peshkatërt e Perlave. Opera e kompozitorit Georges Bizet, me libret të Michel Carré dhe Eugène Cormon, u ngjit në skenën e TKOBAP në mars të vitit 1964. Me regji të Luigj Gurakuqit dhe nën dirigjimin e Mustafa Kra

No Pic available
  • 2016-12-06

INTERVISTA/ A u pendua Nina që nuk kthye kurrë në Rusi? Rrëfimi i sopranos Inva Mula

Nga Fatmira Nikolli Janë vitet 1950. Një zonjushë e bukur ruse, mbledh në një valixhe druri vetëm gjërat e domosdoshme dhe udhëton drejt Shqipërisë. Po lë pas vitet në Pjotr Çajkovski dhe një rini të shkuar pa prindër. Po lë pas njëherësh suksesin në rritje në teatrot moskovit

Fitorja e Kernit, Ora News zbardh vendimin e gjyqit me vartësen në TKOB
  • 2016-08-02

Fitorja e Kernit, Ora News zbardh vendimin e gjyqit me vartësen në TKOB

Arsyet e dorëheqjes nga posti i Drejtorit të TKOB i mban ende të mbështjella në heshtjen e tij, por me kalimin e ditëve po dalin në dritë fakte të një përplasje të brendshme në institucion, që mund të ketë ndikuar në vendimin për largim. Marrëdhënia e Drejtorit Kerni dhe Drejtore

No Pic available
  • 2016-05-24

Inva Mula me La Boheme, në Teatrin e Operës në Beograd

Sopranoja shqiptare me famë botërore Inva Mula, do të interpretojë të mërkurën në 25 maj, për herë të parë në skenën e Teatrit të Beogradit, rolin e Mimit në operën La Boheme. Performanca e Inva Mulës do të dirigjohet nga dirigjenti Dejan Cabic dhe do të shoqërohet nga kori dhe

Zyrtarët që abuzojnë me pushtetin në operën Rigoletto
  • 2016-01-20

Zyrtarët që abuzojnë me pushtetin në operën Rigoletto

Nuk ka rëndësi nëse ai quhet dukë, mund të jetë edhe një zyrtar i ditëve tona, që abuzon me pushtetin që i jep kolltuku. Pasi e ka ngjitur dy herë më parë në skenë operën "Rigoletto", regjisori Nikolin Gurakuqi ka vendosur të sjellë një version tërësisht të ri nga ai i viteve