Rezultate te kerkimit per termin: +Avni +Rrustemi

Meta: total 52 / total_found 52 / time 0.000 / keyword[0] avni / docs[0] 4933 / hits[0] 7074 / keyword[1] rrustemi / docs[1] 338 / hits[1] 590 /
RULETA RUSE NË LAS VEGAS
  • 2019-02-27

RULETA RUSE NË LAS VEGAS

Nga Fadil LEPAJA Paramendojeni sikur në Las Vegas, të ri-konceptohej hazardi. Kush ka shumë para, apo shumë fuqi politike, nuk luan më me para, por me kokë. E hedh kokën e tij politike në tavolinë. Jep ide për këmbim territoresh, apo vendosë taksën krejt njësoj nga këndvështrimi i lo

DY KRISMA NË MALISHEVË
  • 2017-12-21

DY KRISMA NË MALISHEVË

Nga Fadil LEPAJA Titulli i sotëm, është me bisht, qysh i thonë fjalës. Ministri, i pa mësuar me u kacavjerrë në dritare, u bë vet i dyti, aty. I pa mësuar me veprime të tilla luftarake, ngjarja rrodhi pak a shumë kështu: bam, ai, e bam ky. Bam, bam ai, e bam, bam ky. Historia, dhe media

No Pic available
  • 2017-08-04

Grafite të reja, Hashim Thaçi e Naim Tërnava do të vriten

Po vazhdon kërcënimi me afishe i kreut të shtetit dhe atij të Bashkësisë Islame të Kosovës. Është gurthemeli i Xhamisë Qendrore ai i cili sot është mbushur me mesazhe kërcënuese për Hashim Thaçin e Naim Tërnavën. Në fotografitë që ka publikuar fillimisht portali Kosovainfo, ës

Supergrabitje në Tiranë, autorët çajnë murin e argjendarisë
  • 2016-10-08

Supergrabitje në Tiranë, autorët çajnë murin e argjendarisë

Një tjetër supërgrabitje regjistrohet në Tiranë. Një argjendari në zonën e Pazarit të Ri, pranë sheshit Avni Rrustemi është grabitur më një skemë të ngjashme me atë të bankës në zonën e ish-Bllokut. Grabitja është konstatuar nga pronari me iniciale P. Sh mëngjesin e sotëm k

Supergrabitje. Çajnë murin e argjendarisë, marrin ar e bizhu
  • 2016-10-08

Supergrabitje. Çajnë murin e argjendarisë, marrin ar e bizhu

Një tjetër supërgrabitje regjistrohet në Tiranë. Një argjendari në zonën e Pazarit të Ri, pranë sheshit Avni Rrustemi është grabitur më një skemë të ngjashme me atë të bankës në zonën e ish-Bllokut. Grabitja është konstatuar nga pronari, Pavlo Shkarpa, mëngjesin e sotëm ku

No Pic available
  • 2016-09-27

Panariti në Ekopolitikë : Fermerët nuk kultivojnë kanabis, do ulim TVSH

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, i ka cilësuar të pavërteta akuzat e opozitës lidhur me faktin se fermerët në vend të perimeve po kultivojnë kanabis. I ftuar në emisionin Ekopolitikë të gazetares Aurora Sulçe, Panariti tha se në fushat e Shqipërisë nuk mbillet kanabis. Ai tha

Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20