Rezultate te kerkimit per termin: +Avni +Rustemi

Total: 681
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.478Z

Atentatori i shekullit, Avni Rustemi

Nga Ardian Ndreca Në ketë 100 vjetor të Pamvarsisë asht folë për të gjithë. Gazetarë e gazetare skanë lanë kend pa kujtue, deri edhe figurat ma të marra e ma kote të këtyne 100 viteve të para të shtetit shqiptar. Segmente transversale të shoqnisë shqiptare po mundohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.945Z

PDIU terhiqet nga Avni Rustemi

PDIU tërhiqet nga kërkesa për t’i vënë emrin “Çamëria” sheshit që mban emrin e Avni Rustemit. Pas kreut të PDIU-së, Shpëtim Idirzi, edhe presidenti i nderit i kësaj partie Tahir Muhedini, i cili në cilësinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.092Z

Projektet per sheshin "Avni Rustemi", ne leter

Por ne fakt e gjithe kjo panorame do te ishte krejt ndryshe nese ketu do te zbatohej plani francez per kryeqytetin. I parashikuar si nje zone me gjelberim me disa lulishte e parqe, Sheshi "Avni Rustemi" do te kthehej keshtu ne nje nga zonat me te preferuara et Tiranes. Sipas ketij plani ne zonen e P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.956Z

FOTO e rrallë/ Avni Rustemi, i rrahur dhe torturuar pas atentatit ndaj Esat Pashe Toptanit

Esat Pashë Toptani dhe Avni Rustemi Gazeta e njohur franceze LE MIROIR më datë 20 qërshor 1920 publikon një fotografi të panjohur deri me sot të Avni Rustemit, ku ai shihet i torturuar barbarisht nga policia franceze, pasi kishte kryer atentatin ndaj Esat Pashë Toptanit në Paris në v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.368Z

Tiranë, vrasje me armë te "Avni Rustemi"

Vrasje me armë zjarri në sheshin "Avni Rustemi". Dy persona me motorr kanë qëlluar mbi shtetasin Franc Konomi. Dy autorët të cilët mbanin skafandë në kokë kanë qëlluar 9 herë me pistletë në drejtim të drejtuesit të automjetit me targa TR 0626 C. Konomi ka marrë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.369Z

Tiranë, plagosje me armë te sheshi "Avni Rustemi"

Vrasje me armë zjarri në sheshin "Avni Rustemi". Dy persona me motorr kanë qëlluar mbi drejtuesin e automjetit me targa TR 0626 C. Sipas policisë dyshohet se viktima është një person me precedentë penale. Mendohet se drejtuesi ka qenë i vetëm në makinë. Uniformat blu ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.414Z

Avni Rustemi, nga vrasja dhe balsamosja në 1924, tek hapja e arkivolit pas 58 vjetësh

Dy foto të rralla të Avni Rustemit në arkivol të viteve 1924 kur ai vdiq dhe në 1982 kur arkivoli u hap pas 58 vjetësh janë publikuar sot nga studiuesi dhe Kastriot Dervishi. Përmes një postimi në FB Dervishi shkruan: Më 20 prill 1924 Avni Rustemi u plagos nga Isuf Reçi. Dy ditë më von

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama