Rezultate te kerkimit per termin: +Avni +Shehu

Meta: total 327 / total_found 327 / time 0.000 / keyword[0] avni / docs[0] 4933 / hits[0] 7074 / keyword[1] shehu / docs[1] 10736 / hits[1] 23096 /
Vakanca në Gjykatën Kushtetuese, ja kandidatët në garë 
  • 2019-04-04

Vakanca në Gjykatën Kushtetuese, ja kandidatët në garë 

Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur sot listën e kandidatëve për gjyqtar për të plotësuar vakancat në Gjykatën Kushtetuese. Në faqen e internetit të Kuvendit janë publikuar emrat e kandidatëve që do të plotësojnë vakancën. Kandidatët janë: Arta Vorpsi; Avni Shehu; Elsa Toska; Fion

Publikohet lista e 13 kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese (EMRAT)
  • 2019-03-26

Publikohet lista e 13 kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese (EMRAT)

Institucioni i Presidentit ka shpallur sot 13 kandidat, të cilët do të garojnë për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese. Presidenca njofton se aplikantët do ti dërgohen Këshillit të Emërimeve në Drejtësi për tiu nënshtruar procesit të verifikimit sipas procedurave ligjore. Instituc

Pasaportat false, shqiptarët futen në thikë për të ndryshuar tiparet
  • 2019-02-05

Pasaportat false, shqiptarët futen në thikë për të ndryshuar tiparet

Me dëshirën për të ikur nga vendi, shqiptarët vjedhin identitetin e shtetasve të huaj, duke u maskuar herë si grekë, malazezë dhe herë si bullgarë, ku në një rast një person që interesohej të largohej në SHBA, ka kryer dhe operacione plastike me qëllim që të kishte ngjashmëri m

Zbardhet dosja e trafikut të vizave: Kam njerëz që kanë ikur si puna e Bertit
  • 2019-02-05

Zbardhet dosja e trafikut të vizave: Kam njerëz që kanë ikur si puna e Bertit

I shtrirë në disa qytete të Shqipërisë dhe në bashkëpunim me persona të tjerë në Greqi, grupi që falsifikonte dokumente dhe trafikonte në mënyrë të paligjshme klandestinë kishte klientë edhe në Lindjen e Mesme dhe Kinë. Ndërkohë që 32 personat e vënë nën masë sigurimi nga K

Avokati i Klement Balilit kërkon të jetë anëtar i Gjykatës Kushtetuese
  • 2019-01-28

Avokati i Klement Balilit kërkon të jetë anëtar i Gjykatës Kushtetuese

Ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku është një emrat që ka paraqitur zyrtarisht kërkesën për të kandiduar për anëtar të Gjykatës Kushtetuese, e cila është zhveshur totalisht si pasojë e dorës së hekurt të vettingut. Së bashku me Sollakun, i cili aktualisht është avokati mbrojtës

No Pic available
  • 2018-08-09

SEKRETE / Si përndiqej Maks Velo me pseudonimin Stilografi.

(pjesë nga libri Jetë paralele me autore Alda Bardhyli, botimet UET PRESS) SEKRET Ekzemplar …….. E përkoh._____ vjet Tiranë, 24.IV.75 RAPORT SURVEIMI MBI LËVIZJET E OBJEKTIT- Maksim Velo, i cili do të njihet me pseudonimin Stilografi- datë 15.3.75 Në orën 14.30 filloi surveimi n

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel