Rezultate te kerkimit per termin: +Avokati +Baftjar +Rusi

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] avokati / docs[0] 18265 / hits[0] 31729 / keyword[1] baftjar / docs[1] 1029 / hits[1] 1518 / keyword[2] rusi / docs[2] 12793 / hits[2] 18128 /
No Pic available
  • 2016-05-23

Mungojnë 5 policë dëshmitarë, shtyhet gjyqi për Armando Prengën

Në Gjykatën e Lartë është shtyrë seanca për deputetin Armando Prenga dhe shkak është bërë mungesa e 5 efektivëve të policisë së Tiranës, të cilët ishin thirrur nga Prokuroria në cilësinë e dëshmitarëve. Avokati i Prengës, Baftjar Rusi tha se po zvarritet procesi. Është e pa

Vrau gomistin për një gomë, Gjykata i jep 21 vjet burg ish-agjentit të SHISH
  • 2016-04-30

Vrau gomistin për një gomë, Gjykata i jep 21 vjet burg ish-agjentit të SHISH

Një ish-agjent i Shërbimit Informativ Shtetëror është dënuar me 21 vjet heqje lirie nga Gjykata e Tiranës për akuzën e "vrasjes me dashje". I pandehuri Xhevahir Mzhika u dënua si autor i vrasjes së pronarit të një servisi, Florian Selmanit, në gusht të vitit 2014, në zonën e njoh

Vrau gomistin për një gomë, 21 vite burg për agjentin e SHISH
  • 2016-04-29

Vrau gomistin për një gomë, 21 vite burg për agjentin e SHISH

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 21 vite burg punonjësin e Shërbimit Informativ Shtetëror Xhevahir Mzhika, pasi gjatë gjykimit është provuar se funksionari i SHISH ka qëlluar me një plumb në kokë shtetasin Florian Selmanin. Vendimi është dhënë në 27 prill 2016, ku megjithëse avokati

No Pic available
  • 2016-03-04

Seanca ndaj deputetit Prenga, Prokuroria kërkon 75 dëshmitarë

Në Gjykatën e Lartë është mbajtur seanca e radhës gjyqësore ndaj deputetit Armando Prenga. Gjatë seancës është lexuar kërkesa për gjykim për deputetin Armando Prenga lidhur me konfliktin e armatosur në Komisariatin e Policisë. Prokuroria, ka kërkuar që të dëshmojnë në gjyq 75 d

Zbuten akuzat për deputetin Armando Prenga
  • 2015-12-12

Zbuten akuzat për deputetin Armando Prenga

Prokuroria e Përgjithshme e akuzon Prengën për "Plagosje të Lehtë me Dashje" në aktakuzën e paraqitur në gjykatë në përfundim të hetimeve nga akuza fillestare për Plagosje të Rëndë me Dashje" që qe në fillim kur ai u arrestua. Nga Lindita Çela, BIRN Deputeti Armando Prenga do të

Deputeti Prenga gjen edhe disa dëshmitarë: Nuk isha i armatosur në komisariat
  • 2015-12-03

Deputeti Prenga gjen edhe disa dëshmitarë: Nuk isha i armatosur në komisariat

Paraqitet në Prokurorinë e Përgjithshme, kërkon të njihet me aktet, por edhe hetuesit të pyesin persona të tjerë  Sokol Çobo Deputeti Armando Prenga shfaqet për herë të parë në publik pas fillimshtatorit, ku akuzohet për plagosje, armëmbajtje dhe kanosje. Megjithëse u arrestua në

Deputeti Prenga tërhiqet nga kërkesa për liri, akuza i zbuloi ekspertizën balistike
  • 2015-11-06

Deputeti Prenga tërhiqet nga kërkesa për liri, akuza i zbuloi ekspertizën balistike

Gjyqi në Gjykatën e Lartë, mjekoligjorët: Plagosjet, të lehta Disa ditë pasi Prokuroria e Përgjithshme paraqiti në Gjykatën e Lartë një raport të ekspertëve balistikë, sipas të cilës, Armando Prenga kishte qëlluar me pistoletën që e mbante pa leje, deputeti tërhiqet nga kërkesa