Rezultate te kerkimit per termin: +Avokaturs

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] avokaturs / docs[0] 3 / hits[0] 7 /
No Pic available
  • 2010-07-15

Ligji për avokaturën, Berisha - Renedo: Hyrja drejt BE-së

Spanja e konsideron ligjin pr Avokaturn e Shtetit n Shqipri si nj prgatitje drejt hyrjes n BE. Kryeministri Sali Berisha priti dje zvendsavokatin e Prgjithshm t Spanjs, z. Manuel Renedo. N takim ishte i pranishm edhe ambasadori i Spanjs n Tirans, z. Manuel Montobbio, si dhe ekspe

No Pic available
  • 2010-05-18

Generals Electrics, Olldashi padit ish-ministrin Spartak Poçi

Gjoba 12 milionë euro ndaj qeverisë shqiptare, Olldashi fajëson Poçin Rreth 8 vite m par nj kontrat me kompanin amerikane Generals Electrics parashikonte modernizimin e hekurudhs Tiran-Durrs, por moszbatimi i saj i ka sjell shtetit shqiptar nj gjob prej 12 milion euro. Qeveri

No Pic available
  • 2010-03-18

Kur demagogët shkruajnë historinë

Pse Ardian Klosi nuk mund t prballet me Ismail Kadaren? N datn 8 mars gazetari gjerman, Michael Martens, ka shkruar n gazetn prestigjioze "Frankfurter Allgemeine Zeitung" nj artikull. Ky shkrim vjen n vijim t debateve q ka zgjuar n Shqipri e n trevat mbarshqiptare libri i studiuesit zviceran, Oli