Rezultate te kerkimit per termin: +Avrazi

Total: 21
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.280Z

Forcat e armatosura, Imami dekorime për kontribuesit e saj

Dekorohen 7 personalitete të njohura të botës së sportit dhe muzikës prej ministrit të mbrojtjes Arben Imami.   Medaljet u dhanë me motivacionin për shërbime të shqura të këtyre figurave. Sipas ministrit të mbrojtjes Arben Imam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.642Z

Gjirokastra, guidë për monumentet dhe folklorin

Për herë të parë është hedhur në qarkullim një guidë e posaçme që promovon njëkohësisht vlerat e monumenteve dhe folklorit, si vlera të trashëgimisë materiale dhe shpirtërore. Drejtoria e Trashëgimisë Kulturore Tiranë, me mbështetjen financiare të Ministrisë së Turizmit, Kult

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.685Z

Mikja ime, Pavlina Nikaj

Isha i ri kur dëgjoja këngët e tua me atë zë ku tingulli më dukej si mrekulli e natyrës. E më pas u rrita mes këngëve të tua dhe unë duartrokisja me sa fuqi që kisha e bërtisja me të madhe: “edhe një herë”. Kjo gjë ndodhte sidomos me këngët e Amerikës Latine, spanjolle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.134Z

Xhoni Athanas, njeriu që solli në skenë Skënderbeun

Në mjediset e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit dje u promovua libri Xhoni Athanas, njeriu dhe artisti. Një libër i trajtuar në një vëllim publicistik nga gazetari Anxhelo Xhaçka. Në këtë aktivitet u sollën edhe një herë në kujtesën e të gjithëve nëpërmjet fotove, filmimev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Dhora Leka, kompozitore q e bri historia

Me Dhora Lekn dhe krijimtarin e saj n fushn e muziks, posarisht at t kngs, ka ndodhur dika e pangjashme n krejt historin e muziks botrore: kngt dhe melodit e kompozuara prej saj kndoheshin tej e mban Shqipris e m gjer, ndrsa autorja e tyre pr gati 50 vjet, gjat diktaturs komuniste nuk u prmend fare,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.286Z

Ministri Imami dekoron artiste dhe sportiste te shquar

E kthyer tashmë në një traditë që në çdo përvjetor të themelimit dhe krijimit të Forcave të Armatosura, Ministria e Mbrojtjes dekoron me medalje “Për shërbime të Shquara” disa nga personalitetet më të shqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.451Z

Nikolla Zoraqi, me veprën e tij në fondin e artë të kulturës

>Një prej emrave më të shquar të artit shqiptar është dhe kompozitori Nikolla Zoraqi. Ai ka qenë një kompozitor shumë prodhimtar. Ai ka kompozuar vepra në të gjitha gjinitë muzikore dhe veprat e tij janë luajtur në të gjitha aktivitetet e rëndësishme të jetës muzikore shqiptare; n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama