Rezultate te kerkimit per termin: +Awad +Ibn +Ouf

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] awad / docs[0] 22 / hits[0] 27 / keyword[1] ibn / docs[1] 172 / hits[1] 288 / keyword[2] ouf / docs[2] 2 / hits[2] 3 /
Ushtria rrëzon Presidentin e Sudanit pas 30 vitesh në pushtet
  • 2019-04-11

Ushtria rrëzon Presidentin e Sudanit pas 30 vitesh në pushtet

Presidenti i Sudanit, Omar al Bashir është rrëzuar nga pushteti dhe është arrestuar nga ana e ushtrisë, njoftoi ministri sudanez i Mbrojtjes, Awad Ibn Ouf. Presidenti, Omar al-Bashir ka qenë për gati 30 vjet në pushtet. Duke folur në televizionin shtetëror, ministri Awad Ibn Ouf tha se u