Rezultate te kerkimit per termin: +Azem +Hajdari

Total: 1758
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.312Z

Nderohet Azem Hajdari

Në 50-vjetorin e lindjes Azem Hajdari është nderuar nga presidenti i Republikës Bujar Nishani me titullin me te larte, 'Urdhrin e Flamurit Kombëtar'. Numri nje i shtetit vleresoi Azem Hajdarin si njeriun e duhur, ne kohen e duhur dhe ne vendin  e duhur.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.235Z

Kamëz: Përkujtohet ikona e demokracisë, Azem Hajdari

15/03/2011  Në 48-vjetorin e lindjes, ekspozitë me 47 fotografi të heroit të demokracisë Shkolla 9-vjeçare që mban emrin “Azem Hajdari” në Kamëz organizoi me rastin e 48-vjetorit të lindjes së liderit të lëvizjes studentore të vitit ’90 në Shqipëri një ceremoni përk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.143Z

Azem Hajdari mes heronjve

Azem Hajdari do të prehet në Varrezat e Dëshmorëve të kombit. Eshtrat e tij u vendosën aty, paraditen e së enjtes në një ceremoni, 15 vjet pas vrasjes së tij. Ne kujtim te te atit, djali i tij i madh, Kiri, falenderoi mijëra te pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.240Z

Azem Hajdari, jeta e nje lideri

TIRANE - Per tre dite me radhe, aktivitetet ne pervjetorin e dhjete te ndarjes nga jeta ne menyre tragjike te liderit te dhjetorit '90, Azem Hajdari, nuk do te reshtin. Ministria e Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve, ka marre persiper organizimin e ketyre aktiviteteve qe fillojne qe nga dekorim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.245Z

Azem Hajdari, sot me emrin e Heroit

Azem Hajdari, misticizmi i heroit nderohet sot nga Presidenti me urdhrin “Gjergj Kastriot Skënderbeu”. Tri ditë veprimtari në Tiranë, ekspozitë historike dhe një film dokumentar kushtuar veprimtarisë politike. Retrospektiva historike e 17 viteve demokraci, si udhëhoqi lëvizjen studentor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.413Z

Përkujtohet Heroi i Demokracisë, Azem Hajdari

Humbja e liderit të Dhjetorit Azem Hajdari është përkujtuar edhe këtë 12 shtator. Kreret më të lartë të selisë blu, familja Hajdari si dhe shumë miq dhe simpatizantë të Heroit të Demokracisë kanë bërë homazhe pranë memorialit ku 11 vjet më parë u vra deputeti Azem Hajdari dhe t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.476Z

Shoqata Azem Hajdari kthehet ne parti politike

Drejtuesit denojne politiken e ndjekur nga Kryeministri Berisha ne PD Shoqata Azem Hajdari permes nje deklarate per mediat beri te ditur se se shpejti ky organizim do te marre formen e nje partie politike. Ne nje deklarate te gjate per arsyet e kalimit te ketij grupimi ne parti drejtuesit e shoqate

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama