Rezultate te kerkimit per termin: +Azemit

Meta: total 452 / total_found 452 / time 0.000 / keyword[0] azemit / docs[0] 452 / hits[0] 1039 /
No Pic available
  • 2017-05-20

Lista e PD, nga vajza e Azemit deri tek dhëndri i Berishës. Surpriza me Bregun, Selamin dhe Topallin

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbi tryezë një listë të gjatë propozimesh të bazës së partisë për kandidatët për deputetë. Procesi u ndërpre për shkak të ngritjes së çadrës së lirisë. Emrat kishin mbërritur nga baza në qendër. Por, listës së parë do ti bashkëgjitet një li

Dëshmia e ish-drejtorit të Policisë: Për vrasjen e Azem Hajdarit u paguan 150 mijë USD
  • 2017-03-11

Dëshmia e ish-drejtorit të Policisë: Për vrasjen e Azem Hajdarit u paguan 150 mijë USD

Azem Hajdari i sapovrare Ish-zëvendës ministri i Brendshme, Sokol Baraj, u nda sot nga jeta si pasojë e një ataku në zemër. Baraj, i cili ka drejtuar policinë e shtetit në periudhën më të vështirë, ka ndërruar jetë në moshën 53 -vjeçare. Në fillimin e korrikut 1997 u emërua D

Dashoja i Lazaratit shoqatë paralele për Azem Hajdarin
  • 2016-12-27

Dashoja i Lazaratit shoqatë paralele për Azem Hajdarin

Ish-­kryeministri Sali Berisha do të përdorë dhe shfrytëzojë politikisht figurën e Azem Hajdarit, për të mobilizuar radhët, me sa duket në kuadër të kërcënimeve se do të kthejë 97 nëse opozita shqiptare do të humbasë zgjedhjet e parlamentare të 18 qershorit, siç edhe ka gja

No Pic available
  • 2016-12-15

Izet Haxhia: Kush është avokati i parave të fshehura të Berishës në Londër

Dy ditë më parë Sali Berisha në një intervistë televizive e akuzoi ish-truprojën e tij se po flet për ti shërbyer Edi Ramës, që ky i fundit të mos i dërgojë dosjen në Strasburg. Në vijim të bisedës me DITA-n, Izet Haxhia i jep përgjigje kësaj akuze, ndërsa thekson se Berisha ka

A është ky njeriu i parave të fshehura të familjes Berisha?
  • 2016-12-15

A është ky njeriu i parave të fshehura të familjes Berisha?

Dy ditë më parë Sali Berisha në një intervistë televizive e akuzoi ish-truprojën e tij se po flet për ti shërbyer Edi Ramës, që ky i fundit të mos i dërgojë dosjen në Strasburg. Në vijim të bisedës me DITA-n, Izet Haxhia i jep përgjigje kësaj akuze, ndërsa thekson se Berisha

No Pic available
  • 2016-12-13

21 Janari, Berisha: Smund të lëshoja zyrën

Intervista e qershorit 2013 në Top Story, ishte e fundit për të si Kryeministër i vendit dhe si kryetari i Partisë Demokratike. Kur kanë kaluar më shumë se tre vite dhe në përvjetorin e 26-të të Partisë Demokratike, Sali Berisha u rikthye përballë Sokol Ballës për të folur për lë

Berisha: Azem Hajdari ishte një kafshë politike. Çfarë di për vrasjen e tij dhe si e shoh unë 14 shtatorin. Izet Haxhia sështë burrë, por frikacak
  • 2016-12-13

Berisha: Azem Hajdari ishte një kafshë politike. Çfarë di për vrasjen e tij dhe si e shoh unë 14 shtatorin. Izet Haxhia sështë burrë, por frikacak

Sali Berisha nuk e quajti sulm ndaj Kryeministrisë 14 Shtatorin. Ndërkohë shprehet se Azem Hajdari ishte një kafshë politike. Atë se ka sulmuar kurrë Sali Berisha. Se sulmoj dhe nuk e sulmoj ndonjëherë unë. 14 Shtatori ishte një ngjarje që jo ne, por ministrat e Jashtëm të BE-së t