Rezultate te kerkimit per termin: +Azerbajxhan

Total: 1395
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.111Z

Sot zhvillohen ne Azerbajxhan zgjedhjet parlamentare

Azerbajxhan 7 nentor NOA - Ne Republiken e Kaukazit Azerbajxhan qytetaret jane thirrur per te zgjedhur nje parlament te ri. Rreth 48 milione qytetare me te drejte vote mund te japin voten e tyre. Organizatat per te drejtat e njeriut kane akuzuar lenien pas dore ne menyre sistematike te opozi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.169Z

Hillary Clinton në Azerbajxhan

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, qëndroi në Azerbajxhan, që ishte edhe ndalesa e fundit e turneut të saj në vendet e Kaukazit Jugor.Ajo fluturoi nga Batumi i Gjeorgjisë, ku të martën i ka bërë thirrje presidentit gjeorgjian, Mikhail Sakashvili, të mbajë zgjedhje të lira

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.510Z

Rama në Azerbajxhan: TAP, ditë shpresëdhënëse

Kryeministri Edi Rama komentoi nëpërmjet rrjeteve sociale firmosjen në Azerbajxhan të marrëveshjes për ndërtimin e gazsjellësit TAP. Ditë shpresëdhënëse në Baku, Azerbajxhan, ku projekti TAP nis rrugën e jetësimit ne nje ceremoni me pjesemarrjen e vendeve te lidhura me te, shkruan Ram

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.865Z

Berisha në Azerbajxhan, nënshkruhen dy marrëveshje ekonomike

Azerbajxhan Kryeministri Berisha në vijim të vizitës në Azerbajxhan ka takuar homologun e tij, Artur Rasi-zade, ku dhe kanë nënshkruar një marrëveshje për mbrojtjen dhe nxitjen e investimeve mes dy vendeve.Gjithashtu në kuadër të këtij takimi është nënshkruar dhe një Memorandum pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.126Z

Referendumi në Azerbajxhan më 18 mars

Baku - Referendumi në lidhje me ndryshimin kushtetues, që do të lejojë në Azerbajxhan pjesëmarrjen me shumë se 2 herë në zgjedhjet presidenciale, do të zhvillohet më 18 mars. Që ky referendum të quhet i vlefshëm nevojitet një pjesëmarrje minimale prej 25%. Për ndjekjen e procesit t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.203Z

Formula 1 edhe ne Azerbajxhan

Bernie Ecclestone ka në plan të zhvillojë një garë të Formulës 1 edhe në Azerbajxhan duke nisur nga viti 2015 ose maksimumi në vitin 2016. Lajmi është publikuar ditën e mërkurë nga ‘Daily Mail’. “Njer&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.999Z

Miqësore, Shqipëri-Azerbajxhan 0-1

/* */ Një Shqipëri e shëmtuar në një stadium thuajse të boshatisur “dhuroi” një shfaqje të varfër në humbjen 0-1 me Azerbajxhani, të parën në pesë ndeshje me azerët. E drejtuar nga tr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama