Rezultate te kerkimit per termin: +Azerbajxhanit

Total: 1712
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.177Z

Shqipëria histori fitoresh ndaj Azerbajxhanit

Ndeshjet ndaj Azerbajxhanit kanë rezultuar gjithmonë pozitive për skuadrën kuq e zi të Shqipërisë. Në tre takimet e para kombëtarja shqiptare ka arritur po kaq fitore, megjithëse pa diferencë golash. Këto dy skuadra nuk kanë zhvilluar asnjëherë një takim zyrtar. Megjithëse në histo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.775Z

Prape tendosje mes Armenise dhe Azerbajxhanit

Ministria e Mbrojtjes se Azerbajxhanit ka njoftuar se nje ushtar i ketij vendi ka humbur jeten gjate luftimeve ne zonen problematike te Nagorni-Karabakut. Ne kete zone kufitare ne mes te Azerbajxhanit dhe Armenise jane rritur tendosjet koheve te fundit. Agjencia e lajmeve AFP raporton se ushtari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.123Z

Cila është Banka Ndërkombëtare e Azerbajxhanit?

Negociata me cante prane Deri më tani dihet që Banka Ndërkombëtare e Azerbajxhanit ka depozituar një shumë të madhe parash në bankën Credins në Tiranë për të ndihmuar Rezart Taçin në blerjen e ARMO-s dhe tani kërkon ti kthehet kjo shumë, së bashku me interesat. Banka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.195Z

PE kritika Azerbajxhanit

Parlamenti Europian kritikoi Komisionin për qëndrime jo konseguente gjatë debatit për shkeljen e të drejtave të njeriut në Azerbajxhan, vend ku ndërkohë po mbahet festivali europian i këngës. “Ndërsa finalistët e Euroviz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.567Z

SOCAR e Azerbajxhanit kërkon gazifikimin e Shqipërisë

Teksa ndërtimi i gazsjellësit TAP ka nisur, Shqipëria do të bëhet pjesë e rrjetit ndërkombëtar të gazit, duke shtruar nevojën e gazifikimit të vendit me një rrjet të posaçëm dhe krejt të ri. Ky projekt kërkon investime të mëdha që shtrihen në vite, ndërsa Masterplani për ga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.518Z

Berisha takon presidentin e Azerbajxhanit

STAMBOLL- Nje dite pas Strasburgut, kryeministri Sali Berisha ndodhet sot në Stamboll, ku do të marrë pjesë në takimin e nivelit të lartë të Organizatës së Bashkëpunimit Ekonomik të Detit të Zi (BEDZ), në të cilën Shqipëria ben pjese. Sot, Kryeministri Berisha zhvilloi një takim me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.302Z

Berisha në Mynih takim mepresidentin e Azerbajxhanit

Share Kryeministri Berisha, gjatë vizitës që është duke bërë në Mynih, me rastin e konferencës për sigurinë në botë, është takuar me presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliev. Kujtojmë që Berisha është takuar edhe disa muaj më parë me të, ku Berisha si rr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama