Rezultate te kerkimit per termin: +Azerbajxhanit

Meta: total 1000 / total_found 1674 / time 0.001 / keyword[0] azerbajxhanit / docs[0] 1674 / hits[0] 2794 /
F1, Daniel Ricciardo fiton Çmimin e Madh të Azerbajxhanit
  • 2017-06-25

F1, Daniel Ricciardo fiton Çmimin e Madh të Azerbajxhanit

Daniel Ricciardo ka fituar Çmimin e Madh të Azerbajxhanit, një garë e karakterizuar nga shumë hyrje të makinës së sigurisë në pistë dhe madje pati edhe një flamur të kuq. Piloti i Red Bullit ishte ai që shfrytëzoi më së miri ndalesat e shumta të garës, ndërsa Vettel dhe Hamilton,

Hamilton i pandalshëm, pole position i 66-të
  • 2017-06-24

Hamilton i pandalshëm, pole position i 66-të

Lewis Hamilton konfirmoi edhe në pistën azere formën e tij prefekte që po kalon në Formual 1. Piloti britanik i Mercedes u rëndit i pari në provat zyrtare të zhvilluara këtë të shtunë, të vlefshme për garën e Çmimit të Madh të Azerbajxhanit. Valteri Bottas do të niset i dyti dhe m

Volejboll, Shqipëria një hap pranë kualifikimit
  • 2017-06-24

Volejboll, Shqipëria një hap pranë kualifikimit

Shqipëria është dhe një hap më pranë kualifikimit në fazën finale të Euro Ligës pas fitores që arriti me Azerbjaxhanin në Tiranë ku triumfoi me rezultat të pastër 3-0. Skuadra e drejtuar nga Melka mbi parket bëri një lojë shumë të mirë, ku mbi të gjitha spikati organizimi i mir

Shqipëria kërkon fitoren me Azerbajxhanin
  • 2017-06-23

Shqipëria kërkon fitoren me Azerbajxhanin

Përfaqësuesja shqiptare e Voljebollit për Meshkuj gati për raundin e kthimit të Ligës Europiane, që do të zhvillohet pikërisht në Tiranë, në sallën Feti Borova të Parkut Olimpik. Nëse Shqipëria arrin të fitojë të paktën dy përballje, siç bëri në Maqedoni, mund të kualifikohe

Hamilton: Në fund të sezonit mund të tërhiqem
  • 2017-06-22

Hamilton: Në fund të sezonit mund të tërhiqem

Lewis Hamilton hedh bombën. Ish kampioni britanik i Formula 1 mund të tërhiqet në fund të sezonit. Në vigjilje të garës së Azerbajxhanit, ai ka dhënë një intervistë për Auto Magazine, revista zyrtare e FIA-s, duke theksuar se po e peshon vendimin për tërheqjen përfundimtare. Fati im

Kombëtarja e meshkujve shkëlqen ndaj Azerbajxhanit
  • 2017-06-19

Kombëtarja e meshkujve shkëlqen ndaj Azerbajxhanit

Kombëtarja e meshkujve në volejboll fitoi sot pasdite 3-1 ndaj Azerbajxhanit, në ndeshjen e tretë të Grupit A, të vlefshëm për Ligën e Europës. Takimi u zhvillua në Shkup të Maqedonisë, aty ku kombëtarja e drejtuar nga trajneri Jani Melka arriti dy fitore (mundi 3-2 Suedine) dhe një h

Volejboll, Shqipëria e meshkujve thyen Suedinë në 5 sete
  • 2017-06-17

Volejboll, Shqipëria e meshkujve thyen Suedinë në 5 sete

Volejbolli shqiptar arrin një fitire të madhe pas shumë viteve në errësirë të plotë. Kombëtarja e meshkujve arriti një sukses shumë të rëndësishëm në ndeshjen e parë të Grupit A, e vlefshme për Ligën e Europës. Kuqezinjtë e drejtuar nga Jani Melka kaluan 3-2 Suedinë në një p