Rezultate te kerkimit per termin: +Azi

Meta: total 1000 / total_found 2900 / time 0.001 / keyword[0] azi / docs[0] 2900 / hits[0] 3441 /
Po shkojmë drejt Luftës III Botërore
  • 2017-06-23

Po shkojmë drejt Luftës III Botërore

Revolucioni i parë teknologjik shkaktoi Luftën I Botërore; revolucioni i dytë teknologjik shkaktoi Luftën II Botërore. Ky është revolucioni i tretë teknologjik. Ky është paralajmërimi i një prej njerëzve më të pasur në botë. Manjati kinez, Jack Ma tha se zhvillimi teknologjik ka gj

10 qytetet më me leverdi në botë për pushime
  • 2017-06-16

10 qytetet më me leverdi në botë për pushime

Në Europë, Bukureshti është në vend të parë. Bangkoku është më i leverdishmi në Azi. Rio de Zhanejro kryeson në Amerikën Latine Bangkok Ku të shkoni me pushime? Një pyetje torturuese, para së gjithash për ata që duan të shkojnë jashtë. Një çështje që ka lidhje me bukurinë e

Teknologjia përpiqet të eliminojë nevojat për ushqime shtazore
  • 2017-06-16

Teknologjia përpiqet të eliminojë nevojat për ushqime shtazore

Duke përdorur përbërës bimorë, shkencëtarët po rikrijojnë artikuj ushqimorë që aktualisht përdorin prodhime mishi apo blegtorie Ka njerëz që bëhen vegjetarianë për arsye të ndryshme: fetare, etike apo për shëndet. Kuzhinierë me imagjinatë kanë krijuar receta të ndryshme mjaft

No Pic available
  • 2017-06-08

Shifra alarmante, deri në 13 milionë ton mbetje çdo vit përfundojnë në oqeane

Kombet përgjegjëse për shumicën e ndotjes plastike në oqeanet botërore kanë premtuar të fillojnë pastrimin për përmirësimin e situatës. Në një samit të Kombeve të Bashkuara për oqeanet, delegatët nga Kina, Tailanda, Indonezia e Filipinet thanë se ata do të punojnë që plastika

Putin: Nuk jam takuar asnjëherë me presidentin Trump
  • 2017-06-06

Putin: Nuk jam takuar asnjëherë me presidentin Trump

Presidenti rus Vladimir Putin hodhi poshtë akuzat se Moska kishte informacione komprometuese mbi homologun e tij amerikan, presidentin Donald Trump dhe tha se ai nuk kurrë nuk ishte takuar me presidentin Trump. Zoti Putin i bëri këto komente në një intervistë me gazetaren e rrjetit NBC Megyn

No Pic available
  • 2017-06-04

Përballje në Azi, SHBA mesazh Kinës: Nuk do të pranojmë ndryshimin e njëanshëm të status quosë

Pa mbaruar problemet me Europën dhe daljen nga Marrëveshja e Parisit për klimën, SHBA kanë hapur një tjetër front eventual, kësaj radhe më delikat. Gjatë një konference për sigurinë në Singapor, sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, deklaroi se zhvillimet e fundit në ishujt e

No Pic available
  • 2017-06-03

SHBA: Koreja e Veriut, rrezik i qartë dhe imediat

Në krye të një delegacioni të fuqishëm amerikan, Sekretari i Mbrojtjes, Jim Mattis, ndodhet në Singapor për të marrë pjesë në punimet e konferencës më të rëndësishme të Azisë në fushën e mbrojtjes. Gjatë fjalës së tij në takimin e Dialogut Shangri-La, zoti Mattis e cilësoi K