Rezultate te kerkimit per termin: +Azi

Total: 2998
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.539Z

SHBA dhe aleancat në Azi-Paqësor

Shtëpia e Bardhë do të presë vitin e ardhshëm udhëheqësit e vendeve të Azi-Paqësorit, ndërkohë që Amerika po përpiqet të rrisë ndikimin e saj në rajon. Por, administrata Obama ndeshet me sfida në përpjekjet për të rritur angazhimin me vendet e Azi-Paqësorit, pa shkaktuar acarim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.326Z

Presidenti Obama nis turin ne Azi

0 Presidenti amerikan Barak Obama mbeshtet pretendimet territoriale te Japonise ne dem te Kines per ishu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.465Z

Clinton filloi turneun në Azi

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, ka filluar sot turneun e saj në Azi, e cila si duket do të mbetet nën hijen e krizës, e cila shpërtheu në Gadishullin e Koresë, pasi që Koreja e Veriut fundosi një anije të Koresë së Jugut. Clinton turneun e saj e filloi në Japoni, e më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.289Z

Obama niset për në Azi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Barak Obama sot niset për një turne një javor në Azi. Ndalesa e parë e tij do të jetë Japonia, ku Obama dhe kryeministri Jukio Hatojama pritet t’a rishikojnë aleancën mes dy vendeve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.382Z

Presidenti Obama niset për në Azi

Presidenti amerikan Barak Obama u nis sot për turneun e tij të parë në Azi, ku do të diskutojë strategjinë e rritjes ekonomike që ajo të jetë sa e balancuar aq edhe gjithpërfshirëse.Turneu 9-ditor i zotit Obama fillon në Tokio dhe përfshin edhe Singaporin, ku ai do të marrë pjesë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.485Z

Obama: Thellim i raporteve SHBA-Azi

Singapori është ndalesa e rradhës e presidentit amerikan Barak Obama, i cili po zhvillon turneun e tij të parë në Azi. Gjatë vizitës në Japoni, Obama premtoi një angazhim më të madh të SHBA-ve në Azi. Ai e quajti veten të parin "president të Paqësorit", duke shtuar se angazhimi i U

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.667Z

SHBA rithekson perkushtimin ndaj rajonit te Azi-Paqesorit

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton ritheksoi perkushtimin amerikan ndaj rajonit te Azi-Paqesorit nderkohe qe Shtetet e Bashkuara pergatiten te organizojne takimin e Apekut ne vend kete vit. Zonja Klinton i beri komentet sot gjate nje takimi ne Uashington me zyrtare te larte te forumit 21

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama