Rezultate te kerkimit per termin: +Azizi

Meta: total 283 / total_found 283 / time 0.000 / keyword[0] azizi / docs[0] 283 / hits[0] 474 /
PD ankohet se po bllokohen mjetet e transportit në Berat
  • 2019-02-16

PD ankohet se po bllokohen mjetet e transportit në Berat

Nisen autobusët nga Berati për në protestën e opozitës në Tiranë. Rreth 800 protestues nga PD-ja Berat dhe 300 nga LSI-ja,janë nisur drejt Tiranës,për tu bërë pjesë e protestës së opozitës që fillon në orën 11 përpara kryeministrisë. 8 autobusë dhe 150 mjete, autovetura, janë

Në 12:00 nis protesta e opozitës. Blindohet Tirana
  • 2017-05-13

Në 12:00 nis protesta e opozitës. Blindohet Tirana

Kanë nisur të vijnë nga qytetet e ndryshme qytetarët të cilët do i bashkohen protestës së opozitës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë para kryeministrisë.  Protesta pritet të nisë në orën 12:00 dhe zhvillohet pas 84 ditë qëndresë në çadrën e vendos

Protestuesit e Basha në bulevard. Kryeministria është e blinduar
  • 2017-05-13

Protestuesit e Basha në bulevard. Kryeministria është e blinduar

Ora 11: 49 Kryetari i PD-se dhe protestuesit po i drejtohen bulevardit.    Ora 11: 33 – Mbështetët e PD-së  po i afrohen bulevardit “Dëshmorët e Kombit” ndërkohë kryeministria është blinduar nga efektivët e policisë. Gjithashtu para kordonit policor j

Opozita proteston kërkon: Republikën e Re, Kryeministria është e blinduar
  • 2017-05-13

Opozita proteston kërkon: Republikën e Re, Kryeministria është e blinduar

Mijëra protestues janë mbledhur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” para kryeministrisë në protestën e cilësuar nga opozita si dita kur do të nisë ngritja e Republikës së Re. Protesta zhvillohet pas 84 ditë qëndresë në çadrën e vendosur para kryeministrisë dhe që

Basha: Jemi 600 mijë në shesh. Sështë protestë por referendum për Republikën e re
  • 2017-05-13

Basha: Jemi 600 mijë në shesh. Sështë protestë por referendum për Republikën e re

Ora 12: 45  “Kjo nuk është protestë por referendum për Republikën e re. Jemi tre herë më shumë mbi 600 mijë shqiptarë dhe miliona të tjerë në këtë referendum historik” tha kryetari i PD-se Lulzim Basha i cili po mban fjalen para protestuesve të mbledhur në bulevardi

Basha shpall Republikën e re: Bëhuni gati për marshimin final
  • 2017-05-13

Basha shpall Republikën e re: Bëhuni gati për marshimin final

Kryetari i PD-së shpall Republikën e re dhe i bën thirrje mbështetësve të bëhen gati për marshimin final por pa dhënë detaje më shumë se çfarë kuptonte me marshimin final Fjalimin gati një orësh që kryetari i PD-se mbajti para mbështetësve të opozitës të cilët sot në orën 12

97 in memoriam Nga njëra tragjedi në tjetrën
  • 2017-03-12

97 in memoriam Nga njëra tragjedi në tjetrën

Nga Rudina Xhunga Berati i një mbi një varreve Presidenti Meidani  ishte dje në Berat. Ndalesa e parë e Meidanit ishte në Urën Vajgurore. Në atë qytet, më 17 qeshor 1997, 4 policë vendas dhe një i ri nga Berati, u goditën me antitank, ndërsa udhëtonin me një makinë të blinduar.