Rezultate te kerkimit per termin: +BAto

Total: 81
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.715Z

Çfarë ka ndodhur më 10 tetor?

19 – Gjenerali romak Gjermaniku papritmas vdes në Antioki, në rrethana misterioze – historiani Tacitus thotë se ai u helmua nga guvernatori sirian nën urdhërat e perandorit Tiberi. Gjermaniku ishte nipi i Tiberit. Quhej Gjermaniku, pasi me legjionin e tij ishte ngarkuar për të mba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.804Z

HISTORI/ Revolta e madhe ilire që tronditi perandorinë e Romës

Kryengritja më e madhe e armatosur e ilirëve ka qenë ajo e viteve 6-9-të erës sonë. Revolta, e udhëhequr nga Bato i fisit Daesitiate, u shndërruar në një konflikt të armatosur midis trupave romake dhe një aleance të fiseve ilire. Shkaku i revoltës ishte vendimi i Romës për një mobi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.926Z

Albana Osmani në det me mikun e saj (FOTO)

Transmetuar më 02.06.2014 - 09:58 Është një nga femrat me një pamje të vlerësuar, e cila kujdeset që të ruajë imazhin e saj, kjo për shkak edhe të profesionit si prezantuese. Prej disa kohësh ajo është bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.474Z

Kush njihet në histori si "Sulltani i Kuq"?

  Kush njihet në histori si "Sulltani i Kuq"? Sulltani i Kuq ishte emri luftarak i Abdyl Hamiti II. Ky ishte sulltan i perandorisë osmane i cili vendosi një nga regjimet më të egra e reaksionare. Pikërisht për masakrat kundër popujve të shtypuru mbiquajt "sulltani i kuq". Edhe ndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.637Z

Fier, kremtohet festa kombëtare e Greqisë

FIER-Festa kombëtare e Greqisë është kremtuar edhe në qytetin e Fierit, në prani dhe të ambasadorit grek Leonidas Rokanas, kreut te bashkisë Bato Zeqo, prefektit dhe këshilltarit të kryeministrit Edi Rama, zotit Fate Velaj. Në ceremoni n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.240Z

Albana Osmani, argëtohet me një qen të madh Sharri |FOTO |VIDEO

Transmetuar më 10.01.2015 - 22:01 Prezantuesja e njohur shqiptare, Albana Osmani, kohët e fundit është duke kaluar disa ditë pushime në një vend malor dhe me sa duket, nga fotot që vetë ajo ka postuar në rrjetin social “

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.654Z

Ilir Deda për Bashkim Kombëtar!

Ish drejtori i KIPRED-it, tash deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Ilir Deda ka dalë në mbështetje të idesë për Bashkim Kombëtar! Deda, përmes llogarisë së tij në Facebook ka shprendarë linkun e uebfaqes www.njekomb.com “N&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama