Rezultate te kerkimit per termin: +BBC

Meta: total 1000 / total_found 11444 / time 0.005 / keyword[0] bbc / docs[0] 11444 / hits[0] 15364 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Ed Sheeran, i pari në festivalin më të madh të botës

Ylli i popit, Ed Sheeran ka kryesuar në listën e emrave të njohur në festivalin më të madh në botë, Glastonbury. 26-vjecari ka treguar për BBC se ai ishte shumë nervoz dhe i emocionuar në të njëjtën kohë që do ishte para një audience kaq të madhe. Ai u shfaq në skenë me  kit

No Pic available
  • 2017-06-24

Tani mund ta luani Super Mario në rrugë

Shumë prej të rinjve janë rritur me lojën e famshme Super Mario, ndërsa tani vjen në një version tjetër që mund të luhet në jetë reale. Abhishek nga New York ka krijuar levelin e parë të lojës ku nuk është e nevojshme që të ulesh në kompjuter, por të dalësh në rrugë apo në p

No Pic available
  • 2017-06-23

Zgjedhje të nxehta, e diela, dita më e nxehtë e javës

Dita e zgjedhjeve parlamentare do të jetë e nxehtë jo vetëm politikisht, por edhe nga pikëpamja meteorologjike. Ekspertët e Institutit të Gjeoshkencave, energjisë, Ujit dhe Mjedisit shprehen se më 25 qershor, temperaturat pritet të arrijnë pikun. Edhe sipas faqeve më të vizituara për k

Mosul, ISIS shkatërron xhaminë ku u themelua Kalifati
  • 2017-06-22

Mosul, ISIS shkatërron xhaminë ku u themelua Kalifati

Xhihadistët e ISIS-it kanë hedhur në erë me eksploziv xhaminë Al Nouri në Mosul, në Irak, pikërisht kur në vitin 2014, lideri i tyre Abu Bakr al Baghdadi njoftoi themelimin e Kalifatit. Lajmi bëhet i ditur nga BBC online, që citon burime ushtarake. Burime të Shtetit Islamik ndërkohë ka

Princ Harry: Askush nuk dëshiron të bëhet mbret apo mbretëreshë
  • 2017-06-22

Princ Harry: Askush nuk dëshiron të bëhet mbret apo mbretëreshë

A ka ndonjë në Familjen Mbretërore që dëshiron të bëhet Mbret apo Mbretëreshë? Unë nuk mendoj kështu! Kjo është deklarata e Princit britanik Harry për revistën amerikane Newsweek, duke shtuar se ne do ti kryejmë detyrat tona në kohën e duhur. Princi Harry foli po ashtu edhe rreth e

No Pic available
  • 2017-06-21

Bruksel, ushtria qëllon një burrë me eksploziv në brez në stacionin qendror

Një burrë ka shkaktuar një shpërthim të vogël në stacionin qendror të Brukselit, i tha BBC-së, një zëdhënës i policisë federale belge. Njeriu u qëllua nga ushtarët brenda stacionit dhe askush tjetër nuk besohet të jetë  i plagosur. Policia thotë se situata është nën kontr

Refugjatja që iku nga lufta dhe po shkëlqen në pasarelat e modës
  • 2017-06-21

Refugjatja që iku nga lufta dhe po shkëlqen në pasarelat e modës

Mari Malek është një nga modelet më të njohura në fushën e modës, por me një të kaluar të dhimbshme. Lufta në Sudanin e Veriut e detyruan atë dhe familjen e saj që të emigronin drejt Amerikës, pasi qëndruan 4 vite në kampin e refugjatëve. Ajo tashmë ka zhvilluar karrierën e saj