Rezultate te kerkimit per termin: +BPA

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.000 / keyword[0] bpa / docs[0] 20 / hits[0] 54 /
BKT vlerësohet me çmimin Banka më e mirë në Shqipëri për 2019-n
  • 2019-04-09

BKT vlerësohet me çmimin Banka më e mirë në Shqipëri për 2019-n

Banka Kombëtare Tregtare është vlerësuar me çmimin Banka më e mirë në Shqipëri për 2019 nga revista amerikane Global Finance* gjatë ceremonisë së 26-të të ndarjes së çmimeve vjetore Bankat më të Mira në Botë, e zhvilluar më 12 Mars 2019. Global Finance ka zgjedhur BKT bazuar n

Produktet toksike që po helmojn fëmijët tanë
  • 2017-02-02

Produktet toksike që po helmojn fëmijët tanë

Ne jetojm n nj shoqri t orientuar drejt konsumit, q na shtyn t blejm produkte pr t cilat nuk kemi nevoj, shumica e t cilave jan t mbushura me kimikate t rrezikshme. Njerzimi sht vazhdimisht i ekspozuar ndaj toksinave, t cilat pr fat t keq jan t fshehura mir n t gjitha produktet ushqimore, mjeksore,

No Pic available
  • 2017-01-26

Apokalipsi, 30 sekonda më afër

Shkencëtarët thonë se bota i është afruar më shumë apokalipsit vitit të kaluar pas peisazhit të errësuar të sigurisë dhe komenteve të Donald Trump. Buletini i Shkencëtarëve Atomik, BPA, e lëvizi akrepin e orës simbolike të shkatërrimit nga tre minuta në dy minuta e gjysmë në me

Lexoni shenjat ne shishet plastike Ne te kunderten ja cfare rrezikoni
  • 2016-05-17

Lexoni shenjat ne shishet plastike Ne te kunderten ja cfare rrezikoni

Transmetuar me 16052016 - 1705 I shikoni shenjat ne ambalazhin plastik kur blini ne dyqan Nese jo do te duhej te fillonit qe tani Ja perse Ne cdo shishe plastike apo ne ambalazh tjeter patjeter duhet te ekzistoje shenja qe tregon se nga cfare materiali esht

No Pic available
  • 2015-07-31

Refugjatë nga Ballkani për tregun e punës në Gjermani?

Në Gjermani ka mangësi dhe nevojë për profesione si infermierë apo kujdestarë për të moshuar. Po a mund të lejohet punësimi i emigrantëve nga Ballkani në Gjermani në profesione të tilla? Zëri i Winfried Kretschmann ka peshë në debatin e nxehtë gjerman për refugjatët nga Ballkani

8 gjera qe prishin performancen seksuale te meshkujve
  • 2015-04-22

8 gjera qe prishin performancen seksuale te meshkujve

Transmetuar me 21042015 - 2310 PUBLICITET Nga Markham Heidbr br Eksitimi dhe performanca seksuale e meshkujve eshte e lidhur ngushtesisht me qarkullimin e gjakut Zemra eshte organi qe pompon gjakun dhe shkakton forma te ndryshme ere

No Pic available
  • 2013-12-02

Pirja e ujit me shishe dhe gota plastike shkakton migrenë

ANGLI-Studimi i fundit tregon se pirja e ujit me gota plastike dhe shishe shkakton dhimbje koke. Bisphenol A (BPA) tashmë është i lidhur me një sërë problemesh shëndetësore, duke përfshirë obezitetin, infertilitetin dhe sulmet në zemër.&nbs