Rezultate te kerkimit per termin: +Babales

Meta: total 37 / total_found 37 / time 0.000 / keyword[0] babales / docs[0] 37 / hits[0] 48 /
I përgjuar 5 herë me dëshmitarin e Babales, Salianji: Të arrestohet kryepolici i Fierit!
  • 2019-04-04

I përgjuar 5 herë me dëshmitarin e Babales, Salianji: Të arrestohet kryepolici i Fierit!

Partia Demokratike ka vijuar sërish sot të akuzojë Drejtorin e policisë së Fierit, Andon Marko si bashkëpunëtor të Fredi Alizotit, dëshmitarit të çështjes Babale. Sipas ish-deputetit Ervin Salianji, Marko jo vetëm ka dijeni për skemën e blerjes së dëshmitarit të rremë të qeveris

I more ato, përgjimet e reja mes Alizotit dhe drejtorit të policisë
  • 2019-03-27

I more ato, përgjimet e reja mes Alizotit dhe drejtorit të policisë

Në emisionin Opinion janë publikuar përgjimet e reja të dosjes Babale, ku protagonist është Fredi Alizoti. Ai flet me Drejtorin e Policisë së Fierit, Berti Nushi, ndërsa i kërkon që të flasë me shefin e madh. Po ashtu e pyet nëse i mori ato. Do ti thuash pak shefit të më takojë, i t

Babalja, Vasili: Rama i nxiu faqen Shqipërisë, i kapur nga kriminelët
  • 2019-03-22

Babalja, Vasili: Rama i nxiu faqen Shqipërisë, i kapur nga kriminelët

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, nëpërmjet një postimi në Facebook ka hedhur një sërë akuzash në drejtim të kryeministrit Edi Rama në lidhje me audiopërgjimet e Babales. Sipas Vasilit, Rama ka qepur gojën se as i dënon dot kriminelet, as flet dot për ta dhe as

Gazetarja e kronikës nxjerr pamjet: Ja si më përgjoi policia me Babalen (VIDEO)
  • 2019-03-22

Gazetarja e kronikës nxjerr pamjet: Ja si më përgjoi policia me Babalen (VIDEO)

Gazetarja e njohur e kronikës, Anila Hoxha, e cila intervistoi Albert Veliun, ose të ashtuquajturin Babale, ka publikuar një video në Facebook ku tregon se gjatë kohës që përpiqej për ta bindur këtë të fundit, ajo është përgjuar nga policia. Hoxha shkruan edhe një pjesë të fjalëve

Babalja, Ervin Salianji merret i pandehur nga Prokuroria
  • 2019-03-06

Babalja, Ervin Salianji merret i pandehur nga Prokuroria

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, është marrë si i pandehur nga Prokuroria e Tiranës. Salianji është thirrur nga organi i akuzës për tu njohur me akuzat e çështjes Xhafaj-Babale, ku akuzohet për kallëzim të rremë. Mësohet se dosja e ish-deputetit është dërguar n

Babalja, gjykata pro Salianjit: Prokuroria deri më 20 mars duhet të
  • 2019-02-25

Babalja, gjykata pro Salianjit: Prokuroria deri më 20 mars duhet të

Kërkesa e deputetit të Partisë Demokratike, Ervin Salianji për moszgjatjen e mëtejshme të hetimeve për çështjen Babalja është pranuar nga Gjykata e Tiranës. Gjykata vendosi sot për ti lënë afat prokurorisë deri në 20 mars që të kryejë të gjitha veprimet hetimore dhe të vendosë

Pezullohet dosja për trafik droge ndaj vëllait të Xhafajt, Prokuroria urdhëron
  • 2019-01-19

Pezullohet dosja për trafik droge ndaj vëllait të Xhafajt, Prokuroria urdhëron

Pezullohet për mungesë provash nga Prokuroria e Krimeve të Rënda dosja penale ndaj shtetasit Agron Xhafaj. Dosja është firmosur disa javë më parë nga prokurori i çështjes, Përparim Kulluri, dhe ka urdhëruar rikthimin e materialeve në polici. Organi i akuzës i ka lënë detyra policis