Rezultate te kerkimit per termin: +Babalja

Meta: total 71 / total_found 71 / time 0.000 / keyword[0] babalja / docs[0] 71 / hits[0] 141 /
A e pagoi 200 mijë euro Babalen, Salianji: Po ky që thotë 300 mijë nga
  • 2019-04-02

A e pagoi 200 mijë euro Babalen, Salianji: Po ky që thotë 300 mijë nga

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji, është pyetur në Top Talk nëse i ka premtuar Albert Veliut, të njohur si Babalja shumën prej 200 mijë euro për të futur në kurth vëllain e ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Salianji i është përgjigjur negativisht, duke mohuar një pretendi

Babalja, ish-ministri: Policia në shërbim të një pijaneci!
  • 2019-03-25

Babalja, ish-ministri: Policia në shërbim të një pijaneci!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani pyet se si është e mundur që policia i vihet në shërbim një pijaneci si Fredi Alizoti, ndërsa prokuroria nuk bën asnjë hetim. Ndërkohë shumë interesante këto bisedat telefonike, që i ka përgjuar Prokuroria, ndërmjet Alizotit dhe Drejtorit të

PD: Prokuroria fsheh përgjime të Alizotit me zyrtarë të PS
  • 2019-03-24

PD: Prokuroria fsheh përgjime të Alizotit me zyrtarë të PS

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata përmes një konference nga selia blu akuzoi Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe Prokurorinë e Tiranës se janë përdorur e janë vënë në shërbim të qeverisë Rama, për të fshehur, siç tha përgjime në lidhje me d

Babalja, Vasili: Rama i nxiu faqen Shqipërisë, i kapur nga kriminelët
  • 2019-03-22

Babalja, Vasili: Rama i nxiu faqen Shqipërisë, i kapur nga kriminelët

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, nëpërmjet një postimi në Facebook ka hedhur një sërë akuzash në drejtim të kryeministrit Edi Rama në lidhje me audiopërgjimet e Babales. Sipas Vasilit, Rama ka qepur gojën se as i dënon dot kriminelet, as flet dot për ta dhe as

Dosja Babalja, Ervin Salianji shkon në Prokurori
  • 2019-03-19

Dosja Babalja, Ervin Salianji shkon në Prokurori

Ervin Salianji është paraqitur paraditen e sotme në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Mësohet se ai ka qëndruar atje përreth 20 minuta, ku dhe iu është përgjigjur pyetjeve të Prokurorëve. Ish-deputeti i PD-së,  akuzohet për “kallëzim të rremë” për dosjen “Babalja

Babalja, Salianji në Prokurori: Akuzohem se denoncova trafikantin
  • 2019-03-08

Babalja, Salianji në Prokurori: Akuzohem se denoncova trafikantin

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka deklaruar se është marrë si i pandehur se ka denoncuar trafikantët e drogës me gjithë gazetarin Jetmir OOldashi. Pasi ka dalë nga Prokuroria e Tiranës, ku është marrë si i pandehur për çështjen Babale, Salianji ka thënë se pasi t

Babalja, Ervin Salianji merret i pandehur nga Prokuroria
  • 2019-03-06

Babalja, Ervin Salianji merret i pandehur nga Prokuroria

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, është marrë si i pandehur nga Prokuroria e Tiranës. Salianji është thirrur nga organi i akuzës për tu njohur me akuzat e çështjes Xhafaj-Babale, ku akuzohet për kallëzim të rremë. Mësohet se dosja e ish-deputetit është dërguar n