Rezultate te kerkimit per termin: +Bachelor

Total: 944
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.013Z

Diplomat Bachelor, PS kritika Berishës

Partia Socialiste i ka bërë thirrje dje Kryeministrit Sali Berisha të marrë masa për punësimin e të rinjve që mbarojnë shkollën e lartë sipas sistemit të Bolonjës. Reagimi vjen dy muaj para përfundimit të vitit akademik, kur qindra të rinj mbarojnë studimet Bachelor. Ledi Shamku, kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.398Z

Anglisht, edhe në Bachelor

Kryeministri Sali Berisha inkurajon përkthimet e literaturës së huaj. "Tekstet janë akoma ato të para 20 viteve" I pranishëm në konferencën "Reforma në mësuesi", Kryeministri Sali Berisha ka pohuar në mënyrë indirekte miratimin e ligjit të ri për arsimin e lartë. Përfshirja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.394Z

Ceremonia e diplomimit Bachelor në Universitetin Iliria

Universiteti Iliria mbyll edhe kete vit akademik per studentet Bachelor me nje ceremoni te denje diplomimi. Presidentit i Universitetit, Ervin Malaj, falenderoi te gjithe stafin e shkelqyer te pedagogeve dhe vete studentet te cilet po e ndiqnin ceremonine te veshur me uniformen karakteristike te dip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.302Z

Ligji i ri, DNP shndërrohet në "Bachelor"

Universitetet / Projektligji propozon heqjen e masterit të nivelit të dytë. Do të zëvendësohet me masterin shkencor Kryeministri Berisha: Masteri, një shans i dytë për të studiuar në degën e dëshiruar "Arsimi i lartë do të pësojë ndryshime", të paktën kështu bën të ditur k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.974Z

Programe Bachelor n Higjenist Dentar dhe Teknik Dentare në Fakultetin e Mjekësisë

Foto ilustruese N Fakultetin e Mjeksis Dentare ofrohen pr her t par dy programe t reja studimi t tipit Bachelor, t cilat prbjn nj zgjedhje shum t mir pr maturantt e ktij viti. Hapja e Programit Bachelor pr “Higjenist Dentar” dhe e  Programit t Studimit Bachelor pr “Teknik Dentare&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.400Z

Bachelor, suplementi i diplomës zbulon sekretet

Bashkë me diplomën, këtë vit studentët do të marrin edhe suplementin ose siç njihet ndryshe shtojca. Ajo lëshohet për herë të parë për gjithë studentët që diplomohen në bazë sistemit të Bolonjës dhe marrin diplomë Bachelor të nivelit të parë. Modeli i Suplementit të Diplomë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.396Z

Diplomohen 1500 studente te Bachelor e Master te fakultetit te Drejtesise

1500 studente te nivelit bachelor dhe master te cilet kane perfunduar studimet kete vit akademik ne fakultetin e drejtesise kane marre diplomat. Me kete rast ne ambjentet e fakultetit u organizua nje ceremoni e posacme. Të pranishëm ishin Rektori i Universitetit të Tiranës, Dhori

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama