Rezultate te kerkimit per termin: +Bagdad

Total: 1686
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.576Z

Irak: Shpërthim në Bagdad

Një shpërthim terrorist në kryeqytetin irakian Bagdad ka marrë jetën dhe plagosur me dhjetëra civilë irakianë. Sipas një njoftim të IRIB, shpërthimi i dy bombave në kryeqytetin irakian la të vrarë të paktën 11 persona dhe plagosur 50 të tjerë shumë prej tyre në gjendje të rënd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.077Z

Tjetër shpërthim në Bagdad, vriten tre oficerë policie

Tre oficerë irakianë u vranë dhe 10 të tjerë u plagosën kur dy kamikazë hodhën veten në erë në një stacion policie në perëndim të Bagdadit. Sipas autoriteteve, dy burra të veshur me jelekë eksplozivi, kishin në shënjestër komisariatin e al-Entisar. Deri më tani asnjë grup nuk k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.199Z

Bagdad, 200 viktima ne atentate

Dy sulme vetevrasese shkaktuan dje vdekjen e 70 veteve dhe plagosjen e 100 te tjereve ne kryeqytetin e Irakut, Bagdad, pa llogaritur shume deme materiale. Policia tha se shperthimi i pare ndodhi ne pjesen tregtare te banuar me shiite, Karrada. Kur njerezit u mblodhen per te ndihmuar, nje atentator t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.064Z

"Mesazh hyjnor" ne Bagdad

Per here te pare, ne kryeqytetin irakian nuk kane rene bomba, por floke bore. Dhe kjo eshte hera e pare qe Bagdadi mbulohet nga nje mantel i bardhe. Te habitur dhe te kenaqur ne te njejten kohe, banoret e qytetit e kane interpretuar kete fenomen si nje mesazh paqeje dhe shenje hyjnore. "Eshte hera e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.606Z

Përmirësohet siguria në Bagdad

Autoritetet e Irakut kanë shkurtuar orën policore në Bagdad, për të perën herë brenda dy viteve, duke thënë se rregullat e reja kanë mundësuar përmirësimin e sigurisë në kryeqytet. Raportohet se prej të dielës, ora

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.468Z

Parlamenti ne Bagdad konfirmon Talabanin si president

Bagdad 12 nentor NOA - Parlamenti ne Bagdad ka konfirmuar kurdin Xhalal Talabani ne postin e presidentit te Republikes. Ne votim nuk ka marre pjese shumica e anetareve te listes Iraqiya te ish-kryeministrit Iyad Allaui. Njoftimi u be nga kryetari i ri i Kuvendit Osama al Nujaify. Menj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.624Z

Vriten katër policë në Bagdad

Bagdad, 7 gusht, NOA - Ministri i Brendshëm i Irakut tha se katër policë janë vrarë dhe 10 janë plagosur në një betejë në njw lagje sunite të Bagdadit. Përleshja shpërtheu në orët e mëngjesit në Sadijah, bastion i Al Kaidës në Bagdadin jugor. Të shtënat filluan kur pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama