Rezultate te kerkimit per termin: +Bagdadin

Total: 152
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.945Z

Irak sulmet pergjakin Bagdadin

Shperthimet Sipas asaj qe raportojne mediat irakiane dy sulme me bombe kane shkaktuar te pakten 29 te vrare dhe dhjetera te plagosur ne vend. Sulmet ndodhen prane sheshit Aden ne veri te Bagdadit dhe ne distriktin perendimor te Mansurit. Autoritetet thone se shumica e 80 te plagosurve ishin ne shpe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.334Z

Pentagoni: Prania e ISIL-it kërcënon Bagdadin

SHBA- Militantët suni, të vendosur për të arritur qëllimin e tyre për krijimin e një kalifati islamik, po shtojnë trysninë mbi Bagdadin. Kjo ka frikësuar zyrtarët e Irakut të cilët po kërkojnë ndihmë nga kushdo që mund ta ofrojë atë, madje edhe nëse një gjë e tillë do të kër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.170Z

Barack Obama do te vizitoje Bagdadin

Nje zedhenes i kryeministrit irakian, Nuri al Maliki, ka bere te ditur se presidenti i zgjedhur amerikan Barak Obama do te vizitoje Bagdadin menjehere pas marrjes se detyres ne Shtepine e Bardhe. Vendimi eshte marre pas nje telefonate mes presidenteve te dy vendeve. Obama ka qene edhe me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.303Z

FOTOT/ D.m.th këta fëmijë do të mbrojnë Bagdadin nga terroristët?

Ushtria e Irakut, e trajnuar nga amerikanët dhe me pajisje ushtarake të marra kryesisht nga Perëndimi, u zbyth brenda disa ditësh nga Mosuli dhe disa qytete në veri të vendit. Tani që militantët islamikë të ISIS po marshojnë drejt kryeqytetit, rezervistët janë thirrur nën armë. Por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.042Z

Sarkozi viziton Bagdadin për herë të parë

Presidenti francez, Nikolas Sarkozi, vizitoi për herë të parë Bagdadin, në kërkim të rindërtimit të marrëveshjeve, si dhe të hapësirave të biznesit për kompanitë franceze. Pas bisedimeve me Kryeministrin Nuri Maliki dhe Presidentin Xhalal Talabani, ofroi ndihmën e Francës për rimë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.334Z

Pentagoni: Prania e ISIL-it kërcënon Bagdadin

BAGDAD-Militantët suni, të vendosur për të arritur qëllimin e tyre për krijimin e një kalifati islamik, po shtojnë trysninë mbi Bagdadin. Kjo ka frikësuar zyrtarët e Irakut të cilët po kërkojnë ndihmë nga kushdo që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.779Z

ISIS përgatitet për të sulmuar Bagdadin, frikë për një masakër

Ndërsa flamuri i zi i Shtetit Islamik valvitet mbi qytetin Ramadi, pas një beteje të gjatë dhe të përgjakshme, frika më e madhe është se militantët po përgatiten të sulmojnë kryeqytetin e Irakut, Bagdadin, që ndodhet vetëm 110 kilometra larg. Ekspertët e sigurisë thonë që nëse ek

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama