Rezultate te kerkimit per termin: +Bagdadit

Total: 1130
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.537Z

Militantet suni perparojne drejt Bagdadit

0 brbr brbrXhihadistet suni te organizates per krijimin e Shtetit Islamik te Irakut dhe Levantit morren k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.777Z

Rebelët suni përparojnë drejt Bagdadit

Irak Ushtria e qeverisë tërhiqet nga tre qytete, duke lënë hapur një korridor të rëndësishëm me Sirinë Udhëheqësi suprem i Iranit dënoi ndërhyrjen e SHBA-së në Irak dje duke akuzuar Uashingtonin për marrjen e kontrollit, ndërkohë që kryengritësit suni përparuan drejt Bagdadit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.342Z

Pranvera e Bagdadit

Layla mbërthen xhaketën, rregullon shaminë dhe vrapon t‘i arrijë miqtë para se e ëma të ndërrojë mendje. Çdo fundjavë shkojnë në parkun "Zourha" për një shëtitje. Ulen mbi barin e thatë, nxjerrin paninet nga çantat dhe kalojnë disa orë të këndshme duke biseduar për muzikën,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.359Z

Rebelët i afrohen Bagdadit, beteja të ashpra

Luftimet përqendrohen në qytetin e Bakubas, vetëm 60 kilometra mbi kryeqytetin e Irakut Forcat e qeverisë së Irakut dhe rebelët islamikë u përleshën në beteja të ashpra dje në një zonë në veri të kryeqytetit Bagdad. Një pjesë e qytetit të Bakubës, i cili është vetëm 60 kilomet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.768Z

Papa denon dhunen ne kishen e Bagdadit

Papa Benedikti XVI e ka cilesuar si absurde ngjarjen ne kishen e Bagdadit ku u zhvillua nje masaker. Pas ketyre akteve te dhunes Ati i Shenjte ka kerkuar qe institucionet kombetare dhe nderkombetare te bashkojne forcat e tyre deri ne perfundimin e cdo lloj dhune.Vatikani eshte shprehur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.567Z

SHBA: Nuk mund të konfirmojmë vrasjen e al-Bagdadit

Zyrtarë ushtarakë amerikanë thonë se nuk kanë informata për të konfirmuar apo përgënjeshtruar njoftimet se është vrarë nga një goditje ajrore udhëheqësi i ISIS, Abu Bakr al-Bagdadi. Ekspertë të pavarur kanë vënë në pikëpyetje njoftimet që janë përhapur me shpejtësi lidhur m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.075Z

Rreziku i Bagdadit

29-03-2012 / Nga Reidar Visser (Foreign Affairs) Të martën e kaluar, një javë përpara samitit të planifikuar të Ligës Arabe në Bagdad, një valë sulmesh terroriste sollën vdekjen e më shumë se 50 vetëve në Irakun qe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama