Rezultate te kerkimit per termin: +Baggio

Total: 84
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.802Z

Portret/ Roberto Baggio, maestro i harruar i futbollit

Është pasditja e 17 korrikut në Pasadena, Kaliforni. Roberto Baggio po qëndron pa lëvizur në zonën e penalltisë, përreth tij fanella të verdha braziliane që festojnë si të çmendur. Penalltia e sulmuesit përfundoi në shkallët e stadiumit Rose Bowl. Për një moment, futbolli ndali s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.070Z

Baggio: Gati të marr detyrën në federatë

Ylli i futbollit italian, Roberto Baggio ka deklaruar se është i gatshëm të marrë detyrën në radhët e federatës italiane të futbollit, FIGC. “Dhash miratimin tim. Nga ana ime ka gatishmëri për të mbuluar rolin e presidentit të sektorit teknik. Tani duhet të pres vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.868Z

Baggio i gatshëm të ulet në stolin e trajnerit

Legjenda e Juventusit, Roberto Baggio, është i gatshëm të fillojë karrierën si trajner, shkruajnë mediat italiane. "Gazzetta dello Sport" thotë se Baggio do të fillojë hapat e parë si trajner në Coverciano (fusha qendrore e Federatës Italiane të Futbollit, FIGC) në muaji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.336Z

Roberto Baggio mbush 50 vjeç, një karrierë në 10 foto

Roberto Baggio ka mbushur 50 vjeç ditën e sotme. Ish-futbollisti i njohur italian ka luajtur me skuadra të ndryshme në vendin e tij, ndërsa konsiderohet si një nga numrat 10 më të spikatur në Apenine. Me këtë rast, të ditëlindjes së tij, Gazzetta dello Sport ka risjellë në kujtesë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.654Z

Roberto Baggio ndihmesi i Guardiola-s

Roberto Baggio njoftoi lajmin për tërheqjen e tij nga presidenca e sektorit teknik në Federatën italiane të futbollit në fillim të kësaj jave. Tërheqja e tij ishte një “rrufe në qiell të pastër” pasi askush n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.034Z

Baggio: Juve mund ta fitojë Scudetton

Legjenda italiane Roberto Baggio është i mendimit që Juventusi mund ta fitojë Scudetton këtë sezon. " Bardhezinjtë janë më të fortë sesa ishin sezonin e kaluar, dhe mendoj se mund ta fitojnë Scudetton", ka thënë ish-sulmuesi i Juves. Të dielën, bardhezinjtë udhëtojnë në Palermo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.835Z

Maradona – Baggio, çfarë goli

Edhe pse janë në një moshë të shtyrë dhe kanë vite që janë pensionuar nga futbolli, Diego Armando Maradona dhe Roberto Baggio, vazhdojnë t’i zotërojnë akoma cilësitë e tyre. Në ndeshjen e organizuar për paqe në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama