Rezultate te kerkimit per termin: +Bajerni

Meta: total 1000 / total_found 2520 / time 0.001 / keyword[0] bajerni / docs[0] 2520 / hits[0] 4146 /
Shorti në Champions, Juventusi dhe Bajerni të pafat! Ja sfidat
  • 2018-12-17

Shorti në Champions, Juventusi dhe Bajerni të pafat! Ja sfidat

Sot, në Nyon të Zvicrës, u hodh shorti për raundin e dytë të Ligës së kampionëve, ose siç njihet ndryshe, raundi me eliminim direkt. Pas fazës së grupeve, tashmë janë 16 skuadra, që do të vijojnë betejën mes tyre për më të mirin e Europës. Lufta bëhet për kurorën, që e mban

Finalja në orën 20:45, Marseille vs Atl. Madrid, për Championsin dhe titullin
  • 2018-05-16

Finalja në orën 20:45, Marseille vs Atl. Madrid, për Championsin dhe titullin

Finalja e nëntë e Europa League-s përfaqëson një ndër finalet më të veçanta në histori, teksa vë përballë në Lyon Atletiko Madridin, skuadrën që në vitin 2010 ka fituar edicionin hapës të këtij kompeticioni dhe Olimpikun e Marsejës, klubin që në vitin 1993 triumfoi në sezonin

Verdiktet janë dhënë, por Barça-Real mbetet El Clasico
  • 2018-05-06

Verdiktet janë dhënë, por Barça-Real mbetet El Clasico

Barcelona dhe Reali i Madridit bëhen gati për përballjen e 237 në histori në ndeshje kompetitive, teksa do të ndeshen në orën 20:45 në Stadiumin Camp Nou. El clasico mbetet gjithmonë El clasico, por këtë herë gjërat janë vërtet shumë ndryshe dhe dy gjigantët e futbollit spanjoll pa

Leverkusen-Bayern finalja e parakohshme e DFB Pokal
  • 2018-04-17

Leverkusen-Bayern finalja e parakohshme e DFB Pokal

Periudha më e ngjeshur e sezonit natyrisht shoqërohet edhe nga takimet e shumta të mesjavës dhe në fakt në Kontinentin e Vjetër do të zhvillohen normalisht ndeshjet në Spanjë, Itali, Holandë, ndërsa në Francë dhe Gjermani është koha për gjysmëfinalet e kupave respektive. Vëmendjen

Bayerni rrit interesin për Hysaj, projektohet si zëvendësuesi i Rafinhas
  • 2018-04-17

Bayerni rrit interesin për Hysaj, projektohet si zëvendësuesi i Rafinhas

Në Angli kanë shprehur interesim për të gjigandët e futbollit britanik, emra sugjestionues si Manchester United, Arsenal apo Chelsea, por ndërkohë që nga Gjermania, Bajerni i Mynihut hedh një hap më konkret që tregon se interesimi për Elseid Hysajn është real. Siç raporton faqja e spe

Nuk ka gola në Mynih, kualifikohet Bajerni
  • 2018-04-12

Nuk ka gola në Mynih, kualifikohet Bajerni

Bayern Munich kualifikohet për në gjysmëfinalet e Champions League, pasi ka eliminuar Sevilla. Sfida në Allianz Arena u mbyll 0-0 dhe bavarezët vazhdojnë më tej në saj të fitores 2-1, të arritur në mesjavën e kaluar në Spanjë. Sevilla nuk arriti të shënojë në portën e Ulrich, teks

Juventusi për hakmarrje ndaj Realit, Bayerni përballë surprizës Sevilla
  • 2018-04-03

Juventusi për hakmarrje ndaj Realit, Bayerni përballë surprizës Sevilla

Të martën në mbrëmje rikthehen Kupat e Evropës, që hyjnë pikërisht në fazën më të rëndësishme të sezonit, teksa luajnë aktin e parë të fazës çerekfinale. Si zakonisht privilegjin për të zbritur të parët në fushë e kanë ekipet që luajnë në Champions League, ku përsëri