Rezultate te kerkimit per termin: +Bajernin

Meta: total 1000 / total_found 1181 / time 0.000 / keyword[0] bajernin / docs[0] 1181 / hits[0] 1449 /
Higuain nuk bind, Chelsea gati ofertën për Lewandowskin
  • 2019-04-09

Higuain nuk bind, Chelsea gati ofertën për Lewandowskin

Chelsea kërkon me çdo kusht që të sjellë në radhët e tij një sulmues të një niveli të lartë dhe së fundmi në media po përmendet emri i Robert Lewandowskit, autor i dy golave për Bajernin e Mynihut në fitoren 5-0 në klasiken me Borussian e Dortmundit. Për momentin Chelsea po vuan

No Pic available
  • 2018-11-10

Dortmundi me hap kampioni, përmbys Bajernin në sfidën e çmendur

Borussia e Dortmundit fitoi një sfidë të çmendur ndaj Bayernit të Mynihut në klasiken e futbollin gjerman, duke u dhënë një goditje të fortë ambicieve të bavarezëve për tu rikonfirmuar kampionë të Bundesligës. 3-2 për verdhezinjtë përfundoi përplasja e Signal Iduna Park, ku skua

Real Madrid-Liverpul, në lojë është trofeu i Champions League
  • 2018-05-26

Real Madrid-Liverpul, në lojë është trofeu i Champions League

37 vjet më pas Reali i Madridit dhe Liverpooli do të përballen sërish në finalen e kompeticionit më të rëndësishëm të UEFA-s, për të përcaktuar fatin e Champions League-s për sezonin 2017-18. Asokohe në Paris një gol i shënuar 8 minuta para fundit nga mbrojtësi Alan Kennedy i dha

Bayerni rrit interesin për Hysaj, projektohet si zëvendësuesi i Rafinhas
  • 2018-04-17

Bayerni rrit interesin për Hysaj, projektohet si zëvendësuesi i Rafinhas

Në Angli kanë shprehur interesim për të gjigandët e futbollit britanik, emra sugjestionues si Manchester United, Arsenal apo Chelsea, por ndërkohë që nga Gjermania, Bajerni i Mynihut hedh një hap më konkret që tregon se interesimi për Elseid Hysajn është real. Siç raporton faqja e spe

Shtyllat dhe Messi shpëtojnë Barçën, Beshiktashi i vogël për Bajernin
  • 2018-02-21

Shtyllat dhe Messi shpëtojnë Barçën, Beshiktashi i vogël për Bajernin

Nuk ka fitues në Londër, në supersfidën e mbrëmjes, atë mes Chelseat dhe Barcelonës, të cilat u ndanë në barazim 1-1 dhe lanë të hapur çështjen e kualifikimit. Skuadra e Valverdes si zakonisht dominoi kontrollin e lojës, por pa arritur të jetë konkrete në portën e Courtois. Nga an

No Pic available
  • 2018-02-13

Bileta me çmime të kripura, Anderlecht do të rimbursojë tifozët e Bayernit

Që sot ndoshta do të jetë më e vështirë që çmimet e biletave të mos jenë në lartësinë e sfidës. Uefa me një vendim të paprecedent ka urdhëruar Anderlecht që të rimbursojë një pjesë të çmimit të paguar nga tifozët gjermanë për të qenë prezent në ndeshjen e Championsit t

Bajernin se ndal as Schalke, vendos dyshja Lewandowski-Muller
  • 2018-02-10

Bajernin se ndal as Schalke, vendos dyshja Lewandowski-Muller

Bayerni i Mynihut nuk po njeh kundërshtarë në Bundesligë. Kampionët në fuqi të Gjermanisë kaluan 2-1 në Allianz Arena Schalken dhe mbajnë distancën e një jave më parë me ndjekësit më të afërt. Robert Lwandowski shënoi golin e parë të takimit në minutën e 16-të, pasi shfrytë