Rezultate te kerkimit per termin: +Bajo +Topulli

Meta: total 72 / total_found 72 / time 0.000 / keyword[0] bajo / docs[0] 293 / hits[0] 464 / keyword[1] topulli / docs[1] 283 / hits[1] 414 /
No Pic available
  • 2017-06-05

Rrëzohet nga kati i katërt i pallatit, 38-vjeçarja humb jetën në spital

Një 38-vjeçare gjeti vdekjen në spital teksa u rrëzua nga kati i katërt i një pallati në kryeqytet. Siç bën me dije policia, ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:20, në rrugën Bajo Topulli, pranë Kryegjyshatës. Viktima e identifikuar si E.K 38 vjeçe dyshohet se është rrëzuar nga kati i

No Pic available
  • 2017-06-05

Tiranë, 38-vjeçarja i jep fund jetës duke u hedhur nga kati i 4-t

Një 38 vjeçare i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga kati i 4-t i një pallati në Tiranë. Policia thotë se ngjarja ndodhi rreth orës orës 17:20, në rrugën Bajo Topulli, pranë Kryegjyshatës, ku shtetasja me iniciale E.k, mori plagë të rënda dhe përfundoi në QSUT. Rreth orës 17:5

No Pic available
  • 2017-06-05

Hidhet nga kati i katërt një grua në Tiranë, gjen vdekjen

Një grua në Tiranë ka gjetur vdekjen në mënyrë tragjike pasditen e sotme. Gjithçka ka ndodhur rreth orës 17:20, në rrugën Bajo Topulli, pranë Kryegjyshatës. Nga të dhënat paraprake 38- vjeçarja E.K., është hedhur nga kati i katërt i pallatit. Gruaja është dërguar me ambulancë n

No Pic available
  • 2016-10-21

Nga vajzat deri tek Asllan Rusi: Ja cili ishte fati pasardhësve të familjes së Naim Frashërit

Nga Kastriot Bezati Naim Frashëri, mësimet e para i mori në Frashër, ndërsa më 1865 vendoset në Janinë ku, më 1869 mbaroi gjimnazin Zosimea dhe, diplomën e kësaj shkolle e ka me thënien: fort mirë, – shkruan Mithat Frashëri, Naim Frasheri, Sofie, 1901. U pajis në këtë shkollë

Nga vajzat, deri tek Asllan Rusi: Jeta e panjohur dhe cili ishte fati i pasardhësve të familjes së Naim Frashërit
  • 2016-10-20

Nga vajzat, deri tek Asllan Rusi: Jeta e panjohur dhe cili ishte fati i pasardhësve të familjes së Naim Frashërit

Nga Kastriot Bezati Naim Frashëri, mësimet e para i mori në Frashër, ndërsa më 1865 vendoset në Janinë ku, më 1869 mbaroi gjimnazin Zosimea dhe, diplomën e kësaj shkolle e ka me thënien: fort mirë, shkruan Mithat Frashëri, Naim Frasheri, Sofie, 1901. U pajis në këtë shkollë me

DOSSIER/ Per Jani Vruho, Shqipëria mbeti idhulli i tij gjatë gjithë jetës
  • 2016-09-17

DOSSIER/ Per Jani Vruho, Shqipëria mbeti idhulli i tij gjatë gjithë jetës

85 vjet më parë nw Tubhar-Fayoum ndërron jetë patrioti Jani Petro Vruho. Ja si e pwrcjell kwtw lajm njw bashkohws i tij, Vasil Novosela: Lajmi i vdekjes së tij, u përhap si vetëtimë në qarqet e shqiptarëvet të këtushme, por edhe ndër të huajtë, sepse i ndjeri kish fituar simpatin

No Pic available
  • 2016-06-20

Rilindja shqiptare

Si shkruanin paraardhësit Rilindja shqiptare Nga Mithat Frashëri Shqiptarët hynë vonë në skenën e nacionalizmit. Napoleoni II e quajti shekullin e 19-të shekulli i nacionalizmit, sepse pikërisht ai- pa të shfaqej ndjenja kombëtare te shumë popuj. për të cilët më parë as që besohe