Rezultate te kerkimit per termin: +Bajram +Curri

Total: 2336
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.408Z

Rreshqet toka, bllokohet aksi Fushe Arrez- Bajram Curri

BAJRAM CURRI- Segmenti rrugor Fushë Arrëz-Bajram Curri është i bllokuar përkohësisht për shkak të rrëshqitjeve. Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës Dritan Prifti sot në një konferencë për shtyp se në këtë aks kanë ndodhur rrëshqitje toke si pasojë e rreshjeve shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.680Z

Aksi Bajram Curri- Morinë i dëmtuar, ura mbi Valbonë rrezikon shembjen

BAJRAM CURRI- Distanca mes qytetit të Bajram Currit me qytetin e Gjakovës në Kosovë është mjaft e shkurtër. Ata që e kanë përshkuar shpesh rrugën Bajram Curri-Morinë thonë se mjaftojnë pak minuta udhëtim me automjet dhe mbërrin në Gjakovë, por gjendja aktuale e aksit, Bajram Curri-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.954Z

Mbillen 100 peme ne bulevardin „Bajram Curri“

Ky eshte muaji i pyllezimit, nga dhjetori deri ne janar te vitit te ardhshem bashkia e Tiranes do te mbjelle 3 mije peme.Kete here rradhen per gjelberim e kishte bulevardi Bajram Curri.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.389Z

Reshjet demtohet rruga Bajram Curri-Valbone

Reshjet e dendura te shiut te rena gjate nates kane shkaktuar bllokimin e levizjes se automjeteve ne aksin rrugor Bajram Curri-Valbone ne rrethin e Tropojes. Sipas informacioneve reshjet e shumta te shiut kane demtuar rrugen ne fshatin Kelcyre dhe rrugen e Dragobise dhe mesohet se jane permbytur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.218Z

Bajram Curri në 89 vjetorin e rënies së tij

(In Memoriam për Tribunin e Kombit) Nga Azgan Haklaj Në mitologjinë e Romës së lashtë, Marsi personifikohej si Perëndia e Luftës. Është kjo arsyeja që në kalendarin Gregorian të cilit i referohen kombet e qytetëruara, Perëndia e Luftës u përjetësua me emrin e muajit të parë të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.905Z

Rindërtohet shkolla 9-vjeçare “Bajram Curri”, në Allias

Përfundojnë punimet për rindërtimin dhe shtesën në shkollën 9-vjeçare “Bajram Curri”, e cila ndodhet në verilindje të Tiranës, në njësinë bashkiake Nr. 4. Nëpërmjet këtij rindërtimi, shkolla “Bajram Curri” ka marrë një pamje dhe një funksion të ri. Numri i nxënësve q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.655Z

Mëngjes i qetë në Vlorë dhe Bajram Curri, eksploziv në dy familje

Share Në orët e para të mëngjesit, duke u gdhirë dita e sotme, Vlora dhe Bajram Curri janë përballur me dy shpërthime të fuqishme si pasojë e eksplozivit të vendosur në dy familje të ndryshme. Për fat, nuk ka pasur viktima. Kështu, ngjarja e rëndë në Vlorë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama