Rezultate te kerkimit per termin: +Bajram +Curri

Meta: total 1000 / total_found 2356 / time 0.002 / keyword[0] bajram / docs[0] 9058 / hits[0] 13462 / keyword[1] curri / docs[1] 4906 / hits[1] 8200 /
Aksidenti i Eni Çobanit dhe Edita Tahirit ndodhi pas kësaj fotoje
  • 2019-02-02

Aksidenti i Eni Çobanit dhe Edita Tahirit ndodhi pas kësaj fotoje

Mbrëmjen e 27 janarit, avokatja e njohur Eni Çobani dhe ish-ministrja e Jashtme e Kosovës, Edita Tahiri kanë rrëshqitur në humnerë me makinë për shkak të ngricave. Mikesha e avokates Pranvera Vatoci, e cila është bërë dëshmitare ka rrëfyer nëpërmjet një statusi në Facebook, çfa

Mijëra apartamente në Tiranë, jemi në prag të kolapsit financiar
  • 2019-01-27

Mijëra apartamente në Tiranë, jemi në prag të kolapsit financiar

Ofertat në tregun e apartamenteve në Tiranë sa vijnë e po shtohen, në kontrast me rimet e përshpejtuara të emigracionit. Aktorët e tregut shprehen se ka një mospërputhje mes kërkesës së individëve për shtëpi, të cilët duan çmime ekonomike, dhe atë çka ofrojnë firmat e ndërtim

Autobusi i Kombinatit me fotografitë e Robert Pichler (Foto)
  • 2019-01-22

Autobusi i Kombinatit me fotografitë e Robert Pichler (Foto)

Imazhe të Shqipërisë së viteve 90-të, ku kaosi i ndryshimit lexohet në fytyrat  njerëzve të fotografuar, po lëvizin të stampuara në autobusët e linjës së Kombinatit, në kryeqytet. Një zgjedhje kjo për të treguar historinë e një kohe që është pjesë e secilit prej nesh. Kjo, p

Dëborë dhe akull, rrugët ku duhet të përdoren zinxhirë (Foto)
  • 2019-01-11

Dëborë dhe akull, rrugët ku duhet të përdoren zinxhirë (Foto)

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion lidhur me situatën në vend si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të dëborës. Në rajonin jugor Gjirokastër, gjatë natës ka pasur reshje shiu. Situata në akset e këtij Qarku është përmirësuar ndjeshëm. Qarkullimi kryhet normalisht. Të gjith

Dëbora bllokon vendin, ja rrugët që kalohen me zinxhirë
  • 2019-01-10

Dëbora bllokon vendin, ja rrugët që kalohen me zinxhirë

Reshjet e dendura të dëborës të cilët kanë përfshirë vendin prej disa ditësh vijojnë të krijojnë probleme në zona të ndryshme. Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion të detajuar lidhur me situatën deri në orët e para të ditës së sotme në të gjithë vendin. Në rajonin jugo

No Pic available
  • 2019-01-10

Ortekë dhe borë deri në 70 cm, ARRSH njofton bllokimin e dhjetëra akseve

Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka njoftuar lidhur me gjendjen e akseve kryesore të vendit, në orët e fundit, ku më problemat paraqitet akset Bajram-Curri-Valbonë dhe Qafë Mali-Fierze, ku trashësia e borës është rreth 70 cm , ka rënie ortekësh, në dy vende, gjë që ka sjellë bllokimin e a

Dy lagje të reja në kryeqytet me rrjet të ri ujësjellësi
  • 2019-01-04

Dy lagje të reja në kryeqytet me rrjet të ri ujësjellësi

Dy lagje të reja këtë fillimviti kanë marrë zgjidhje të problemit të furnizimit me ujë të pijshëm. Ndonëse periudhë festash, punonjësit e Bashkisë së Tiranës kanë kryer një tjetër investim të rëndësishëm për të rritur cilësinë e shërbimit me ujë të pijshëm për banorë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama