Rezultate te kerkimit per termin: +Bajram +Currit

Total: 908
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.185Z

Emri i Bajram Currit!

Personazh/ Profili i luftëtarit të quajtur “kreshniku Curr” në përvjetorin e vrasjes Ishte 29 marsi i vitit 1925, kur u vra një nga emrat më patriotikë të vendit, Bajram Curri. Mars 1967. Në mars të ’67-s janë zbuluar për herë të parë materiale në 12 faqe të daktilografua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.770Z

Mimoza Kusari-Lila, "Qytetare Nderi" e Bajram Currit

Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, sot ka pranuar një çmim nderi nga Bashkia e Bajram Currit në Shqipëri. Mimoza Kusari – Lila u zgjodh qytetare nderi e qytetit të Bajram Currit dhe çmimi i është ndarë nga Astrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.646Z

Tritol një banese në qytetin e Bajram Currit

Një tjetër shpërthim ka ndodhur në mesnatën e mbrëmshme, por kësaj here në qytetin e Bajram Currit. Një banesë është dëmtuar pasi shpërthimit të një lënde plasëse, por fatmirësisht as në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.942Z

I zbrazët muzeu i Bajram Currit, dikur strehë e historisë

Muzeu i qytetit të Bajram Currit, i ndërtuar në fund të viteve 1970 dhe i shkatërruar 20 vite më pas, për t'u rinovuar pastaj në vitin 2011, ende qëndron i zbrazët, edhe pse janë përfunduar procedurat e rindërtimit të jashtëm të tij. Ky muze ishte shtëpi e relikteve historike të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.742Z

Lorik Cana shpallet “Qytetar Nderi” i Bajram-Currit

BAJRAM CURR- Kapiteni i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Lorik Cana është nderuar me titullin ‘Qytetar Nderi’ nga Bashkia e Bajram-Currit. Titulli për Canën është akorduar për kontributin e tij të çmuar në mbrojte t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.459Z

Aksident fatal ne qender te qytetit te Bajram Currit vdes i riu 14 vjec

Një aksident fatal ka ndodhur në qendër të qytetit të Bajram Currit. Konkretisht, ka qenë një automjet me targa BC, i cili e ka përplasur Sajmir Gjyriqin 14 vjeç. Ky i fundit, ka gjetur vdekjen e menjëhershme. Policia e Bajram Currit ka bër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.437Z

Çudi shqiptare/ Bashkia e Bajram Currit, tender 600 lekë për të vrarë një qen

Bashkia e Bajram Currit ka shpallur tenderin më të pazakontë sa i përket jo vetëm vlerës së ulët, por edhe objektit të veçantë: 600 lekë për të vrarë një qen rrugaç. Prokurimi publik, që pritet të shkaktojë reagim të fortë nga shoqatat e mbrojtjes së kafshëve, është shpa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama