Rezultate te kerkimit per termin: +Bajram +Ligu

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] bajram / docs[0] 8867 / hits[0] 13168 / keyword[1] ligu / docs[1] 105 / hits[1] 113 /
No Pic available
  • 2013-12-23

Ish-ushtarakët, lista me emrate 113 përfituesve të pensioneve

TIRANE - Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka lidhur përfitimin e pensionit për 113 ish ushtarakë. Shqiptarja.com publikon listën me 113 emrat e ish ushtarakëve që përfitojnë në bazë të ligjit për pensionet. LISTA ME EMRAT E PERFIT

Të rinjtë e Gjirokastrës restaurojnë me paratë e xhepit memorialin e rilindësve
  • 2012-06-06

Të rinjtë e Gjirokastrës restaurojnë me paratë e xhepit memorialin e rilindësve

Share Pasi kanë bërë disa herë thirrje për të shpëtuar memorialin e rilindësve, të rinjtë e Gjirokastrës i kanë hyrë vetë punës. Siç raporton e përditshmja Shqip, të rinjtë e bashkuar rreth lëvizjes Djemtë e Gjirokastrës kanë nxjerrë secili lek nga xhepi për të blerë mat

Pensionet e ish-ushtarakëve,  113 emrat që marrin paratë
  • 2012-04-02

Pensionet e ish-ushtarakëve, 113 emrat që marrin paratë

Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka përfunduar me llogaritjen dhe përcaktimin e masës së përfitimit edhe për 113 ish-ushtarakë. Gazeta publikon sot emrat e atyre që u është lidhur përfitimi që në datën 30 mars dhe që mund ta tërheqin atë nga llogaritë e tyre. Pjesa më e madhe e p

No Pic available
  • 2011-03-14

Mblidhen fonde për restaurimin e Memorialit të Rilindësve

SHKRUAN: Bledar Shehu 14-03-2011 13:04Në 103-vjetorin e vrasjes së bimbashit turk në Gjirokastër, më 13 mars 1908 nga çeta e patriotit Çerçiz Topulli, në Memorialin e Rilindësve në Gjirokastër është organizuar një aktivitet i veçantë në përkujtim të kësaj dite historike. Intel

No Pic available
  • 2008-12-26

Gjykata Kushtetuese nis shqyrtimin e kërkesës së ish-të përndjekurve

Nenet që kërkohen të ndryshohen nga ligji për dëmshpërblimin e kësaj kategorie. Emrat që kanë marrë përgjigje nga Ministria e Drejtësisë për kërkesat Laureta Rryçi Gjykata Kushtetuese mori dje në shqyrtim kërkesën e ish-të përndjekurve. Dje, përfaqësuesit ligjorë të ish-të

No Pic available
  • 2008-10-11

Zbulohet!; Enver Hoxha, djalë i Bimbashit

Në këto 17 vite dje është hedhur në tregun shqiptar botimi më sensacional. “Jeta e fshehtë e Enver Hoxhës”, shkruar nga Kastriot Myftaraj, zbulon lindjen e errët të diktatorit shqiptar, si dhe fëmijërinë e tij të përbuzur, si djalë kopil i komandantit turk, Bimbashit. Historitë

Lotaria Amerikane, emrat e 300 fituesve
  • 2008-05-12

Lotaria Amerikane, emrat e 300 fituesve

  Gazeta "Shekulli" publikon emrat fitues të Lotarisë Amerikane që kalojnë në fazën e dytë të përzgjedhjes   Listës së fituesve të fazës së parë të Lotarisë Amerikane, i shtohen gjatë ditës së sotme edhe 300 fatlumë të tjerë. Pas shpalljes së emrave të parë, g