Rezultate te kerkimit per termin: +Bajramit

Meta: total 1000 / total_found 2641 / time 0.001 / keyword[0] bajramit / docs[0] 2641 / hits[0] 5173 /
Shuhet bashkëshortja e Mitrush Kutelit
  • 2019-03-22

Shuhet bashkëshortja e Mitrush Kutelit

Efterpi Skendi (Pasko), bashkëshortja e shkrimtarit të njohur Mitrush Kuteli është ndarë nga jeta. Gruaja që ruajti deri në fund të jetës sharmin e një bukurie të natyrshme, ku kultura përzihej me elegancën, ishte një ndër intelektualet e rralla. Gjithë jetën e saj ajo ia dedikoi p

Kush është Çipuri, objektivi që i shpëtoi atentatit të dytë në Vlorë?
  • 2019-02-17

Kush është Çipuri, objektivi që i shpëtoi atentatit të dytë në Vlorë?

Një atentat me armë zjarri tronditi në mesditë Vlorën. Në zonën e ujit të ftohtë mjetit në pronësi të Arjan Hasanit iu pre rruga200 metra para se të dilte në aksin kryesor hyrës në Vlorë dhe mbi të u derdh një karikator kallashnikovi. Si pasojë e plumbave të marrë mbeti i vdeku

Kurban Bajrami, mesazhi i Veliajt: Lutemi për shtator të qetë politik, pa sherre
  • 2018-08-21

Kurban Bajrami, mesazhi i Veliajt: Lutemi për shtator të qetë politik, pa sherre

Për të uruar besimtarët mysliman për festën e kurban Bajramit, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj u ndal në selinë e Komunitetit Mysliman Shqiptar. Veliaj i bëri thirrje qytetarëve që të tregohen sa më solidarë me të pamundurit në raste festash. Dua të falënderoj qindra vullneta

Basha uron Kurban Bajramin : Ska sprovë që nuk kalohet me besim tek Zoti
  • 2018-08-21

Basha uron Kurban Bajramin : Ska sprovë që nuk kalohet me besim tek Zoti

Duke shmangur vizitat në selinë e Komunitetit Mysliman, kreu i PD, Lulzim Basha i ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Kurban Bajramit me anë të një mesazhi në Facebook. Nga zemra ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë dhe shqiptarëve kudo ku janë, Gëzuar Kurban Bajramin! So

Festa e Kurban Bajramit; Mijëra besimtarë falin namazin në sheshin Skënderbej
  • 2018-08-21

Festa e Kurban Bajramit; Mijëra besimtarë falin namazin në sheshin Skënderbej

Besimtarët myslimanë festojnë sot një nga ditët më të rëndësishme të kalendarit Islam, Kurban Bajramin.Në Mekë ndodhen tashmë mbi 2 milionë besimtarë nga i gjithë planeti, ndërsa ashtu si në gjithë boten Islame edhe në Tiranë besimtarët u mblodhën këtë mëngjes për të falu

Kurban Bajrami nëpër botë, 1 miliardë myslimanë në festë
  • 2018-08-21

Kurban Bajrami nëpër botë, 1 miliardë myslimanë në festë

Myslimanët në të gjithë botën kanë nisur festimet e Kurban Bajramit, një prej datave më të rëndësishme në kalendarin islam ndërkohë që mbi 2 milionë pelegrinë kryejnë ritet finale të Haxhit në Arabinë Saudite. Pelegrinët ecën në një kompleks në mina ku hodhën gurë mbi tre

Kurban Bajrami në Shqipëri. Ritet fetare kryhen në të gjitha xhamitë e vendit
  • 2018-08-21

Kurban Bajrami në Shqipëri. Ritet fetare kryhen në të gjitha xhamitë e vendit

Në kuadër të festës së Kurban Bajramit gjatë ditës së djeshme dhe të sotme është festuar me madhështinë e duhur ceremonia e therjes së Kurban Bajramit. Kështu që në trevën e Bulqizës pranë Teqeve gjatë pasdites së djeshme janë grumbulluar me qindra banorë, besimtarë të mosh