Rezultate te kerkimit per termin: +Bajramit

Total: 2655
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.088Z

Festa e Fiter Bajramit

Mijëra besimtarë myslimanë festojnë festën e Fiter Bajramit. Në orën 6:15 të mëngjesit, bulevardi “Dëshmorët e Kombit” ishte mbushur plot me burra dhe gra myslimane  që sipas traditës fetare kanë falur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.011Z

Festa e bajramit ne Kosove

brbrFiter Bajrami eshte kremtuar dhe ne Kosove Qindra besimtare myslimane ne gjithe vendin falen ne mengjes namazin e bajramit te madh Duke folur pas tubimit ne xhamine e madhe ne Prishtine kreu i bashkesise islame te Kosoves Naim Ternava u lut per paqe harmoni dhe respekt per njeri tjetrin Ai u nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.845Z

Festa e Kurban Bajramit shton lypsat

Komuniteti islam në mbarë botën ka festuar ditën e Kurban Bajramit. Si çdo vit festimet e kësaj date të shënuar për këtë besim në Shqipëri kanë nisur me ritin tradicional të faljes së Bajramit. Besimtarët kanë tejmbushur xhamitë dhe kështu ka ndodhur edhe me atë të Ethem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.169Z

Festa e Kurban Bajramit

Besimtarët myslymanë kanë festuar në gjithë vendin festën e Kurban Bajramit. Në orët e para të mëngjesit qindra besimtarë janë lutur për më shumë begati, mirëkuptim d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.621Z

Kosove urimet per festen e Bajramit

brbrPolitikanet e larte ne Kosove kane uruar besimtaret myslimane per festen e Bajramit Presidentja e Kosoves Atifete Jahjaga i ka uruar kryetarit te Bashkesise Islame te Kosoves Naim Ternava dhe te gjithe besimtaret myslimane me rastin e Bajramit Ne urim vec te tjerash theksohet se ju uroj qe kete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.678Z

Mes urimeve për festën e Bajramit

Pas 30 ditëve të Ramazanit, pastrimit të shpirtit, stomakut dhe mendjes, besimtarët myslimanë festuan Bajramin e Madh. Rroba të reja, shtëpi të sistemuara dhe zbukuruara, gatime dhe ushqime të përgatitura enkas për këtë ditë, kanë qenë në qendër të vëmendjes gjatë ditës së dje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.237Z

Festa e Fiter Bajramit ne Tirane

Dita e Bajramit ka nisur me faljen e madhe qe edhe këtë vit është zhvilluar ne Bulevardin “Dëshmoret e Kombit”. Besimtare myslimane te te gjitha moshave pasi kane dëgjuar ligjëratën e klerikëve te larte kane falur namazin e mëngjesit. Urimet e para për festen e Fiter Bajramit janë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama