Rezultate te kerkimit per termin: +Bakir +Izetbegoviq

Total: 32
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.952Z

Izetbegoviq: Nisma e Vuçiqit rrezikon dhe degradon pajtimin

Anëtari i Kryesisë së Bosnje e Hercegovinës Bakir Izetbegoviq, duke reaguar në iniciativën e kryeministrit serb Aleksandar Vuçiq për datë të përbashkët për përkujtimin e viktimave të luftërave në ish-Jugosllavinë, ka thënë se nisma e tillë është e hershme dhe e pathënë deri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.097Z

Izetbegoviq: Iniciativa e Vuçiqit e nxituar dhe e përciptë

Anëtari boshnjak i presidencës tripalëshe të Bosnje-Hervegovinës, Bakir Izetbegoviq, e quajti të nxituar dhe të përciptë iniciativën e kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq për të caktuar një ditë të përbashkët përkujtimore për të gjitha viktimat e luftës Bakir Izetbegoviq, anë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.955Z

Izetbegoviq: Nisma e Vuçiqit rrezikon dhe degradon pajtimin

Anëtari i Kryesisë së Bosnje e Hercegovinës Bakir Izetbegoviq, duke reaguar në iniciativën e kryeministrit serb Aleksandar Vuçiq për datë të përbashkët për përkujtimin e viktimave të luftërave në ish-Jugosllavin&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.604Z

Izetbegoviq: Etniteti serb në BH u krijua me gjenocid

Anëtari i Kryesisë së Bosnjës e Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq u takua sot në Sarajevë me ambasadorin e Sllovakisë në BeH, Mirosllav Mojzhit dhe kërkoi nga ai sqarim me rastin e deklaratës së djeshme të presidentit sllovak, Ivan Gashp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.454Z

Izetbegoviq: S'do të mund ta njohim Kosovën në të ardhmen e afërt

Bosnja e Hercegovina nuk do ta njohë shtetin e Kosovës në të ardhmen e afërt, ka thënë anëtari boshnjak i kryesisë së këtij vendi, Bakir Izetbegoviq, për agjencinë e lajmeve “Anadolija”. “Nuk besoj se do ta njohim Kos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.619Z

Hoxhaj ia kujton Izetbegoviqit vuajtjet e popullit boshnjak

Kryetari i Komisionit për Politikë të Jashtme në Kuvendin e Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar deklaratën e anëtarit të Kryesisë së Bosnjë e Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq. Ky i fundit para pak ditësh tha se Bosnja edhe për nj&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.450Z

Bosnja e Hercegovina edhe një kohë s’do ta njohë Kosovën

"Edhe një kohë nuk do ta njohim pavarësinë e Kosovës". Kështu ka thënë anëtari i Kryesisë së Bosnjë e Hercegovinës Bakir Izetbegoviq, njofton B92, transmeton koha.net. Ai ka sqaruar se ky është edhe parashikim i ministrit të Jashtëm të Bosnjë e Hercegovinës. Këtë qëndrim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama