Rezultate te kerkimit per termin: +Bakteret

Total: 652
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.764Z

Alarmi bakteret po iu rezistojne antibiotikeve

Transmetuar me 19112015 - 2044 PUBLICITET Organizata Boterore e Shendetesise e ka dhene alarmin se bota eshte ne prag te asaj qe shkencetaret e cilesojne si epoka post-antibiotikevebr br Behet fjale per disa baktere qe jane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.281Z

Informacione sekrete te prodhuara nga bakteret

Itali 28 Shtator NOA - Quhen bakteret spam dhe jane gjenetikisht te modifikuara ne menyre te tille qe te percjellin mesazhe te shifruar. Keto baktere jane ekuivalenti biologjik i bojes se padukshme me ane te se ciles lihen mesazhe te koduara te cilat mund te zberthehen nepermjet disa metodave spec

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.516Z

Ja si te eliminoni bakteret nga stomaku juaj

Transmetuar me 25122015 - 1335 PUBLICITET Ne ditet e sotme bakteret ne stomak mund te quhen te zakonshme Kjo lloj semundje kerkon nje kohe te gjate per tu sheruar Sipas specialisteve vaji i ullirit ekstra i virgjer i paperpunu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.595Z

Këshillat, Si ti ruajmë bakteret e dobishme për mbrojtjen e shëndetit

A e dini që në trupin tuaj gjenden 100 trilion baktere? Mirëpo, pse vallë nuk sëmuremi me gjithë këto baktere? A nuk veprojnë antibiotikët ndaj tyre? Sipas një lajmi të publikuar në adresën Forbes.com, shkencëtarët besojnë që bakteret janë shumë të rëndësishme për shëndetin.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.931Z

Bakteret e gojës janë të rrezikshme për zemrën

Ata kontribuojnë në formimin e pllakave të aterosklerozës Akumulimet e yndyrës që bllokojnë arteriet dhe shkaktojnë sulme në zemër dhe goditje nuk varen vetëm nga ajo që hani. Në fakt, ekziston një lidhje midis sëmundjeve të gojës dhe pllakave të aterosklerozës dhe lidhet me disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.973Z

Nje produkt ushqimor qe zhduk bakteret nga lekura

Transmetuar me 08012014 - 0813 Para SHIKONI T GJITHA FOTOT 12 Pas Para SHIKONI T GJITHA FOTOT Pas PUBLICITET Nje studim i Universitetit te Amsterdam ne Hollande ka nxjerre ne pah vecorite e mjalt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.086Z

Bakteret, aleatët e luleve mishngrënëse

Miqtë më të mirë të insekteve të gëlltitura në lulen mishngrënëse Darlingtonia Californica , janë mikroorganizmat që reduktojnë tensionin në sipërfaqen e ujit dhe që mbysin prenë e tyre. Ky duket si një bashkëpunim djallëzor. Vetë lulja ka një emër të frikshëm Bima kobër,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama